Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.10.2017 17:31
Seiren X i Kiyo specjalistycznymi urządzeniami dla streamerów od Razer
588V

Seiren X i Kiyo specjalistycznymi urządzeniami dla streamerów od Razer

Firma Razer zdecydowała się przygotować specjalne urządzenia dla graczy sympatyzujących ze streamowaniem rozgrywki. Zainteresowani mogą nabyć urządzenia przygotowane dzięki opiniom znanych streamerów.

Prezentacja swojej rozgrywki widzom z całego świata to dla wielu przyjemne hobby, więc firma Razer przygotowała dwa urządzenia, które mogą pomóc w polepszeniu jakości przygotowanych streamów.

Razer Electra V2 to nowe słuchawki dla wszystkich graczy

Korporacja zebrała niezbędne informacje od profesjonalnych streamerów i dzięki ich pomocy udało się przygotować dwa urządzenia – kamerę Razer Kiyo oraz mikrofon Razer Seiren X. Pierwszy sprzęt posiada regulowaną lampę pierścieniową i jest to pierwsze urządzenie na świecie wyposażone w taką propozycję. Klienci mogą skorzystać z dwunastu poziomów jasności i osiągnąć idealne warunki do prezentacji swojej twórczości. Kamera pozwala tworzyć filmy w dużej rozdzielczości – 720p przy 60 FPS (aż do 1080p przy 30 FPS) i jest kompatybilna z Open Broadcaster Software oraz XSplit.

Z drugiej strony zainteresowani mogą skorzystać z profesjonalnego, pojemnościowego mikrofonu USB z wbudowanym uchwytem antywstrząsowym – jest to pierwszy sprzęt z zastosowaniem tej technologii. Razer obiecuje kapitalną jakość dźwięku, a sam „majk” został wyposażony w 25 mm wkładki pojemnościowe, zwiększające czułość rejestracji dźwięku. 

Tak o projektach wypowiedział się Jericho, czołowy streamer i influencer z Twitcha i YouTuba:

„Gdy Razer zaprosił mnie, żebym zobaczył wczesne prototypy, dotarło do mnie, jak niesamowite jest ich podejście do sprzętu i funkcji, z których korzystam na co dzień. Czułem się jak honorowy członek zespołu projektowego, który mógł zgłaszać swoje uwagi na tak wczesnym etapie”

A kilka słów dodał również Min-Liang Tan, współzałożyciel i CEO Razera:

„Streaming stał się nieodłączną częścią społeczności graczy. Dokładnie przyjrzeliśmy się temu, czego naprawdę potrzebują streamerzy i stworzyliśmy urządzenia, które wspierają te specyficzne wymagania.  W rezultacie powstały produkty generujące profesjonalnej jakości streamy, ale łatwe w obsłudze nawet dla początkujących użytkowników”

Sprzęty będą dostępne w październiku na RazerZone.com, a klienci muszą przygotować około 460 zł za sztukę.

Tagi: gaming informacja prasowa Razer

Nie przegap