Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 22.10.2017 14:08
Gran Turismo Sport vs. Forza Motorsport 7 w profesjonalnym pojedynku graficznym
4625V

Gran Turismo Sport vs. Forza Motorsport 7 w profesjonalnym pojedynku graficznym

Tegoroczne starcie gigantów w postaci Forza Motorsport 7 i Gran Turismo Sport, wzbuda masę, masę emocji wśród fanów gatunku, miłośników obu obozów, a nawet szerszej społeczności graczy, zwykle nie spoglądającej na wyścigi. Kto zatem wypada lepiej?

Jak zwykle niezawodne Digital Foundry wzięło się za obie gry i spojrzało na nie swoim mega profesjonalnym sprzętem. Wyniki tego zestawienia mogą być nieco zaskakujące dla niektórych, więc proszę mi tu obejrzeć materiał dokładnie, zanim zaczniecie się wykłócać.

Recenzja Gran Turismo Sport

Materiał trwa aż 23 minuty, więc aby go w pełni zrozumieć, należy obejrzeć całość dosyć uważnie. W wielkim skrócie zaś sprawa wygląda tak, że takie cięcie zawartości w Gran Turismo Sport sprawiło, że wszystko co gra nam oferuje, pokazało w najwyższej możliwej jakości.

Według ekipy Digital Foundry japońskie Polyphony użyło w swojej produkcji znacznie bardziej zaawansowanych technik graficznych, niż konkurencja, czego efektem jest widoczna różnica w osiągach wizualnych. Tyczy się to przede wszystkim drobnych detali takich jak system odbić w autach, dynamiczne cienie, wyraźniejszy kontrast barw, większa ilość szczegółów w dalszych partiach ekranu, a nawet większa dbałość o absolutnie każdy detal wykreowanych samochodów. 

Oczywiście jest to spowodowane tym, że PD zrobiło tylko 162 pojazdy, a nie jak Turn 10 ponad 700. Miłośnicy wyścigów preferujący dzieło Microsoftu mogą się zaś cieszyć dynamiczną porą dnia i nocy, zmiennymi warunkami pogodowymi i jak na moje oko, ładniejszymi kokpitami. 

Obie produkcje wykorzystały także do odwzorowania otoczenia innych materiałów i technik, dlatego też publika w FM7 złożona jest z płaskich bitmap ludzi z okazjonalnymi modelami 3D, zaś GTS ma wszystkie osoby wyrenderowane w pełnym 3D. To samo tyczy się drzew. 

Autor materiału stwierdza zatem, że Gran Turismo wygląda w wielu aspektach fenomenalnie i po prostu nie ma sobie równych, lecz tak piękne doznania dostaliśmy kosztem zawartości gry, a to jest przecież dla nas najważniejsze.

Tech Analysis: Gran Turismo Sport vs Forza Motorsport 7

Tagi:

Nie przegap