Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.10.2017 09:15
Nintendo Switch znów triumfuje w USA. Firma opanowała 2/3 amerykańskiego rynku!
1826V

Nintendo Switch znów triumfuje w USA. Firma opanowała 2/3 amerykańskiego rynku!

Xbox One, PlayStation 4? Zmysły Amerykanów rozpala inny hardware. Nintendo Switch znów triumfuje w Stanach Zjednoczonych.

NPD jak co miesiąc publikuje wyniki sprzedaży hardware'u, notowane na rynku amerykańskim w ostatnim miesiącu. Okazuje się, że we wrześniu Nintendo Switch było ponownie bezkonkurencyjne. Hybrydowa konsola wielkiego N sprzedawała się lepiej w USA od PlayStation 4 i Xbox One.

Nintendo Switch. Firmare 4.0.0 pozwala przenosić save'y

Rzecznik prasowy Nintendo pochwalił się przed publikacją najnowszego raportu NPD, że Switch sprzedawało się we wrześniu najlepiej w USA. To piąty miesiąc, w którym zwycięża Switch, od momentu premiery konsoli. Nintendo zaznaczyło, że w USA rozeszły się już ponad 2 miliony sztuk Switch. Rzecznik prasowy Nintendo zdradził też, że sprzedaż Switch, 3DS oraz SNES Classic wygenerowała aż 2/3 obrotów na rynku konsolowego hardware'u w Stanach Zjednoczonych.

Jeśli chodzi o software, to Mario + Rabbids: Kingdom Battle zajęło 7 miejsce w liście wrześniowych bestsellerów. Metroid: Samus Returns zajął pozycję ósmą. The Legend of Zelda: Breath of the Wild miejsce 10 a Mario Kart 8 Deluxe pozycję 11. NPD nie podało jeszcze niestety pełnej listy sprzedaży gier z września.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/nintendo-switch-sales-top-2-million-in-us-outsells/1100-6454194/

Tagi: nintendo nintendo switch npd sprzedaż usa wyniki sprzedaży