Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.10.2017 14:31
Dying Light oddaje hołd twórczości George’a A. Romero
784V

Dying Light oddaje hołd twórczości George’a A. Romero

Techland postanowił w ciekawy sposób uczcić pamięć George’a A. Romero. Deweloperzy stworzyli specjalny mural, który trafił do produkcji wraz z pakietem darmowej zawartości. Akcją zainteresował się syn słynnego reżysera.

17 lipca opublikowaliśmy na portalu wyjątkowo smutną wiadomość. Rodzina George'a A. Romero potwierdziła wiadomość o śmierci słynnego reżysera i scenarzysty, który zapoczątkował modę na zombiaki przygotowując legendarny „Noc żywych trupów”.

Dying Light z nowymi DLC. Zwiastun przedstawia przygotowane nowości

Techland postanowił w ciekawy sposób uhonorować „Ojca Zombiaków” i przygotował w Dying Light specjalny mural, który możecie zobaczyć poniżej. Malunek z podobizną George’a A. Romero znajdziecie niedaleko warsztatu Jaffara.

Tak o projekcie wypowiedział się syn, Cameron Romero

"Kiedy członkowie Techlandu skontaktowali się i zapytali, czy mogą upamiętnić mojego tatę w Dying Light poczułem się zaszczycony, bo jestem ogromnym fanem ich gry. Bardzo podoba mi się to graffiti. To piękny sposób na oddanie hołdu. Mam nadzieję, że wszyscy fani twórczości taty i mojej z przyjemnością odwiedzą to miejsce w grze i będą pamiętać, dlatego był on nazywany najniebezpieczniejszym żyjącym filmowcem”

Jest to ciekawy projekt, który pokazuje, że deweloperzy Dying Light nie zapominają o korzeniach swojego projektu – gdyby nie praca George'a A. Romero  to pewnie nigdy nie biegalibyśmy w panice po Harran.

Upiększona miejscówka trafiła do gry wraz z ostatnią aktualizacją, o której wspominałem na portalu w tym tygodniu – szczegóły znajdziecie powyżej.

Źródło: informacja prasowa

Tagi: Dying Light george romero Techland Warner Bros.