Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.10.2017 12:13
The Evil Within 2 z analizą grafiki. Gra działa najlepiej na PS4. Wersja PC kiepsko zoptymalizowana
1744V

The Evil Within 2 z analizą grafiki. Gra działa najlepiej na PS4. Wersja PC kiepsko zoptymalizowana

Wiemy już, że deweloperzy znakomicie zoptymalizowali Stem Engine w The Evil Within 2 na PS4 (przy czym zignorowali kompletnie PS4 Pro). Jak jednak sytuacja wygląda z edycjami gry na PC i XOne?

Tematem grafiki w The Evil Within 2 postanowili zająć się specjaliści z DigitalFoundry.

Recenzja The Evil Within 2

Co tym razem ustaliła ekipa? Okazuje się, że o ile na PS4 wystepują tylko "drobne problemy", to w przypadku Xbox One gra ma już wyraźne kłopoty. Dynamicznie zmieniana rozdzielczość (maksymalnie 900p) sprawia, że obraz jest zdecydowanie bardziej rozmyty (na co ma wpływ rozwiązanie AA). Tekstury są znacznie bardziej miękkie niż na PS4. Oprócz tych elementów wersja The Evil Within 2 wydaje się bardzo podobna z PS4, szczególnie po przekroczeniu drzwi budynków.

Xbox One przegrywa z PS4 głównie pod względem framerate'u, co możecie sprawdzić w 3 minucie poniższego nagrania. Tytuł ma w pewnych momentach problem by utrzymać 24 fps na konsoli Microsoftu. Na PS4 nie występują takie problemy.

Szczególnie problematyczne okazuje się The Evil Within 2 na PC, która jest wg DigitalFoundry bardzo kiepsko zoptymalizowana. Dla przykładu utrzymanie 60 fps w 1080p na Core i7 5820K, podkręconym do 4,4Ghz i z Titan XP na pokładzie, jest bardzo trudne.

"Użytkownicy Xbox One i przede wszystkim właściciele PC zasługują na znacznie lepsze traktowanie".

DigitalFoundry kończy swój test stwierdzeniem, że obecnie najlepiej grać w The Evil Within 2 na PS4. Możliwe, że patche poprawią sytuację z PC, ale póki co gra ma zbyt duże wymagania sprzętowe dla większości użytkowników z pecetami średniej klasy.

Tagi: digitalfoundry grafika optymalizacja PC ps4 The Evil Within 2 xbox one