Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 17.10.2017 09:15
EA Access. Pierwsza gra znika z oferty, wbrew obietnicom Petera Moore'a
2950V

EA Access. Pierwsza gra znika z oferty, wbrew obietnicom Petera Moore'a

Do EA Access zmierza już pełna wersja Mass Effect: Andromeda oraz Dead Space 3. Oba tytułu mają trafić do usługi w najbliższym czasie. Wszystko pięknie? Prawie, bo okazuje się, że znika pierwsza gra oferowana dla subskrybentów EA Access.

Peter Moore (od lutego 2017 pełniący funkcję prezesa w klubie piłkarskim Liverpool) obiecywał przed premierą EA Access, że pełne wersje gier, udostępniane w tej cyfrowej biblioteczce, nigdy nie znikną z usługi. Okazuje się jednak, że - wbrew temu co mówił ówczesny szef EA Sports - będzie inaczej.

Wiedźmin 3: Dziki Gon za 65 zł. Promocja na Xbox Live przepełniona mocnymi tytułami w dobrych cenach

W tym tygodniu subskrybenci EA Access utracą dostęp do FIFA 14. Na szczęście wygląda na to, że to jednostkowy przypadek. W rozmowie z Polygon przedstawiciel EA stwierdził, że FIFA 14 "jest usuwana w związku z indywidualnymi okolicznościami, specyficznymi tylko dla tego tytułu". Te okoliczności to pewnie jutrzejsze zamknięcie serwerów obsługujących tryb multiplayer w FIFA 14.

Gra wyparuje z EA Access Vault już jutro, 18 października. Osoby, które zdążyły pobrać FIFA 14 zachowają prawo do grania w tytuł. Nie będzie można tylko korzystać z trybów online (w tym FIFA Ultimate Team).

Źródło: Polygon

Tagi: EA ea access fifa fifa 14 peter moore