Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.10.2017 16:01
Age of Empires: Definitive Edition dopiero w 2018 roku. Zmiana planów przed samą premierą
830V

Age of Empires: Definitive Edition dopiero w 2018 roku. Zmiana planów przed samą premierą

Na nietypowy ruch zdecydował się Microsoft. Firma przed samą premierą Age of Empires: Definitive Edition zmieniła plany i sympatycy strategii czasu rzeczywistego muszą zaczekać na odświeżoną wersję kultowej produkcji. 

W sierpniu informowaliśmy o dacie premiery Age of Empires: Definitive Edition. Twórcy celowali ze swoją strategią w 19 października, czyli najbliższy piątek. Gra jednak nie zadebiutuje w tym terminie, więc gracze muszą uzbroić się w sporo cierpliwości.

Age of Empires: Definitive Edition zwiastun w 4K

W oficjalnym oświadczeniu dotyczącym zmiany daty premiery nie otrzymujemy tak naprawdę konkretów. Studio podkreśla, że Age of Empires jest klasykiem, który wymaga odpowiedniego traktowania:

„Kiedy zdecydowaliśmy się na ponowne wydanie Age of Empires, odbyliśmy wiele rozmów na temat zakresu odświeżenia, którego mamy się podjąć. Wyzwanie, jakim jest ponownie wydanie klasyka, polega właśnie na tym, że jest to klasyk i zasługuje na staranne traktowanie z szacunkiem.”

Twórcy podkreślają, że każdy gatunek ewoluuje przez postęp technologiczny, więc jednocześnie zmieniają się oczekiwania graczy. Właśnie z tego powodu deweloperzy muszą zająć się odtworzeniem oryginalnego doświadczenia, jednak nie można tutaj przenieść gry jeden do jednego, a tak naprawdę zająć się przeniesieniem wspomnień.  

Nie jest to łatwa sprawa, a właśnie ostatnie testy trwające od sierpnia pokazały, że niektóre elementy tytuły nie spełniają oczekiwań społeczności, więc zdecydowano się opóźnić debiut. Age of Empires: Definitive Edition trafi do graczy w pierwszych miesiącach 2018 roku, ale aktualnie studio nie konkretyzuje daty.

Jest to bez wątpienia odważna decyzja, która może przynieść wiele dobrego. Nie możemy zapomnieć, że Microsoft planuje odświeżyć całą serię Age of Empires.

Źródło: https://gamingbolt.com/age-of-empires-definitive-edition-delayed-to-early-2018

Tagi: Age of Empires: Definitive Edition data premiery Microsoft opóźnienie

Nie przegap