Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.10.2017 15:27
PlayStation VR. 1 rok i 1 milion graczy – Sony podsumowuje i zapowiada gry. Jak oceniacie urządzenie?
1416V

PlayStation VR. 1 rok i 1 milion graczy – Sony podsumowuje i zapowiada gry. Jak oceniacie urządzenie?

PlayStation VR świętuje pierwsze urodziny. Z tej okazji możemy zobaczyć ciekawy materiał zapowiadający nowe gry, a jednocześnie Sony postanowiło podsumować pierwsze dwanaście miesięcy nowego urządzenia.

13 października 2016 roku na rynku zadebiutował PlayStation VR. Urządzenie Japończyków od początku cieszyło się sporą popularnością, przez którą wielu graczy nie mogło nabyć gogli w dniu premiery.

PlayStation VR CUH-ZVR2. Nowa wersja gogli VR w reklamach Sony!

Sony zdążyło już nasycić rynek i przez pierwsze dwanaście miesięcy firma sprzedała 1 milion egzemplarzy PlayStation VR. Jest to naprawdę fantastyczny wynik, który pokazuje jedno – Japończycy zaoferowali sprzęt w naprawdę dobrym momencie. Nadal kapitalnym atutem gogli jest fakt, że nie potrzebujemy drogiego PC, by móc cieszyć się rozgrywką w wirtualnej rzeczywistości.

Shawn Layden zdecydował się napisać kilka słów do graczy, w których przekazał podziękowania dla społeczności, a jednocześnie zapowiedział nowości – ponad 60 nowych gier na PlayStation VR zadebiutuje w okresie od końcówki 2017 do początku 2018 roku! W tym takie tytuły jak:

  • Skyrim VR
  • Bravo Team 
  • The Inpatient
  • Moss
  • Starchild
  • Rec Room

Zdaniem szefa i dyrektora generalnego Sony Interactive Entertainment, stworzenie PlayStation VR to nawet dla Sony – bardzo doświadczonej firmy – spore wyzwanie, bo Japończycy w tym wypadku badali nowy teren, który jednak pozwolił zaoferować korporacji nową jakość rozgrywki.

Dwanaście miesięcy to również dobry rok na skromne podsumowanie od naszej społeczności. Jak oceniacie PlayStation VR po pierwszym roku użytkowania? Ja liczyłem na znacznie więcej gier od wewnętrznych zespołów Sony. Sprzęt zaoferował mocne tytuły w dniu premiery, a później było już znacznie, znacznie gorzej. Na palcach jednej łapy można wyróżnić perełki z ostatnich miesięcy, które faktycznie pokazały siłę PSVR.

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2017/10/13/playstation-vr-turns-one-one-million-gamers-and-counting

Tagi: playstation 4 playstation vr sony