Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 13.10.2017 09:57
Niepokojące zwolnienia w BioWare. Z firmy odchodzi Mike Laidlaw, ojciec serii Dragon Age
817V

Niepokojące zwolnienia w BioWare. Z firmy odchodzi Mike Laidlaw, ojciec serii Dragon Age

Zadziwiające rzeczy dzieją się w BioWare. Z firmą żegnają się kolejni weterani, którzy przepracowali w tym studiu często ponad dekadę. Tym razem z firmy odchodzi Mike Laidlaw kluczowa postać dla całej serii Dragon Age.

Śmiało można powiedzieć, że ojcem serii Dragon Age jest właśnie Mike Laidlaw. Ten deweloper, który przepracował w BioWare 14 lat, położył fundamenty jako designer pod Dragon Age: Origins a następnie zaprojektował i wdrożył systemy występujące w Dragon Age II i Dragon Age: Inkwizycja. Niestety gra z 2014 roku jest ostatnią produkcją, którą kierował ten deweloper.

Mike Laidlaw o przyszłości marki Dragon Age

Mike Laidlaw ogłosił, że zakończył pracę dla BioWare po 14 latach spędzonych w tej firmie.

"W trakcie tych 14 lat mogłem pracować nad Jade Empire, Mass Effect i nad wszystkim, co związane z Dragon Age. Czas jednak bym ruszył dalej.

Miałem przywilej pracować z niesamowicie utalentowanymi osobami. Jestem przekonany, że świat, który razem stworzyliśmy zostawiam w dobrych rękach. (...)

W najbliższym czasie mam zamiar nadrobić growe zaległości w tytułach, które tworzyli moi koledzy. Nie mogą się doczekać, by podzielić się z wami tym doświadczeniami na Twitchu i Twitterze" - napisał Mike Laidlaw.

Co dalej z marką Dragon Age? Mike Laidlaw zaledwie w sierpniu twierdził, że przed sagą jeszcze długa droga a kolejne odsłony Dragon Age są już planowane. Miejmy nadzieję, że odejście najważniejszej osoby odpowiedzialnej za tę markę nie oznacza, że BioWare jednak wycofuje się z jej kontynuowania.

Tagi:

Nie przegap