SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.08.2017 16:31
Dragon Age serią na lata. Smoki nie podzielą losów Mass Effecta i twórcy planują już kilka kolejnych odsłon
819V

Dragon Age serią na lata. Smoki nie podzielą losów Mass Effecta i twórcy planują już kilka kolejnych odsłon

BioWare pracuje teraz nad swoją nową marką zatytułowaną Anthem, ale możemy mieć jednocześnie pewność, że deweloperzy przygotowują nową grę z serii Dragon Age. Ta marka jest dla studia bardzo ważna i już teraz powstały plany na kolejne przygody.

Porażka Mass Effect: Andromeda sprawiła, że Electronic Arts zdecydowało się na pewien czas odłożyć serię i skupić się na innych projektach. Jednym z nich jest właśnie Dragon Age, które ma nie powtórzyć błędu gwiezdnej sagi.

Nowy Dragon Age nadciąga - dyrektor kreatywny wspomina o produkcji

BioWare zaliczyło spektakularną wpadkę, która jednak może nieść ze sobą kilka pozytywów. Twórcy doskonale wiedzą, że nie mogą powielić błędów związanych z tą produkcją w przypadku Dragon Age, więc w tym wypadku twórcy nie myślą o zakończeniu sagi.

Czy Komandor Shepard mógł ocalić Andromedę od wpadki? Na to pytanie nigdy nie poznamy odpowiedzi, ale możemy mieć pewność, że uniwersum Dragon Age będzie inaczej rozwijane – tutaj od samego początku twórcy myślą bardzo przeszłościowo planując przynajmniej „dwie części do przodu”.

Tą informacją podzielił się z graczami Mike Laidlaw, który potwierdził, że jego zespół nie ma w planach zakończenia opowieści w uniwersum Dragon Age, a za każdym razem autorzy planują dwie kolejne odsłony, które mogą jednak bardzo mocno ewoluować.

To oczywiście nie są sztywne plany, ale przedstawiciele BioWare chcą mieć pewność, że kolejne części będą odpowiednio pasować do już wydanych przygód. To właśnie ta spójność ma być jednym z elementów, które pozwolą na długoletni rozwój marki Dragon Age. Chociaż już w przypadku Dragon Age: Inkwizycja widzieliśmy sporą zmian względem poprzednich części, to jednak deweloperzy mają wciąż panować nad swoim światem.

Już wcześniej pojawiły się bezpośrednie informacje, według których BioWare pracuje nad nową częścią Dragon Age, ale studio czeka tylko na odpowiedni moment, by przedstawić światu ten tytuł. W obliczu problemów z Mass Effect: Andromeda i skupieniu się teraz na Anthem, na show możemy jeszcze trochę zaczekać, ale możemy mieć pewność, że seria żyje i ma się dobrze.  

Źródło: Twitter.com

Tagi: bioware dragon age electronic arts

Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
Miesięcznik PSX Extreme