Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.10.2017 16:36
Injustice 2 może trafić na Nintendo Switch. Ed Boon rozważa nową wersję
570V

Injustice 2 może trafić na Nintendo Switch. Ed Boon rozważa nową wersję

Ojciec serii Mortal Kombat coraz to śmielej wypowiada się o przygotowaniu dodatkowej wersji Injustice 2. Optymiści uważają, że są to tylko i wyłącznie przymiarki do konkretnej zapowiedzi, która zbiegnie się z ogłoszeniem kompletnego wydania gry.

Injustice 2 aktualnie zadebiutowało wyłącznie na PlayStation 4 i Xboksach One. W swoim czasie pojawiło się sporo plotek o wrzuceniu tytułu na komputery osobiste, ale nie doczekaliśmy się stosownej zapowiedzi.

Injustice 2 i Atom. Nowy wojownik wita się z graczami konkretnym zwiastunem

W sprawie nowej platformy wypowiedział się Ed Boon, który został zapytany, czy Injustice 2 może trafić na Nintendo Switcha? Deweloper na początku krążył z odpowiedzią wspominając, że tytuł może działać na każdej platformie (nawet Atari 2600), ale w takich sytuacjach nieuniknione są pewne kompromisy.

Następnie twórca kontynuował myśl i zaznaczył, że choć mogą pojawić się pewne trudności, to Injustice 2 może zadebiutować na Nintendo Switchu:

„Tak, właściwie tak. Jest to całkowicie inna architektura sprzętowa, bo to nie jest tak, że można łatwo przerzucić grę z PlayStation 4 na Nintendo Switcha.”

Boon podkreślił, że w tej sytuacji musiałby przygotować trzeci zespół, ale nie będzie to jakikolwiek problem. Twórca wspomniał nawet o ciekawej funkcji – na Nintendo Switchu gracze mogliby rozgrywać turnieje na swoich konsolach.

Oczywiście nie otrzymaliśmy jeszcze konkretnej zapowiedzi, ale czy kogokolwiek zdziwi prezentacja Injustice 2 Game of the Year Edition na Nintendo Switch? Pewnie nie.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/ed-boon-discusses-bringing-injustice-2-and-netherr/1100-6454001/

Tagi: ed boon injustice 2 NetherRealm Studios nintendo switch

Nie przegap