Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.10.2017 13:31
Liga PlayStation bez oficjalnych turniejów na Warsaw Game Week. Mamy oświadczenie Sony
922V

Liga PlayStation bez oficjalnych turniejów na Warsaw Game Week. Mamy oświadczenie Sony

Od kilku godzin pojawiają się informacje od graczy, którzy liczyli na wielkie e-Sportowe święto podczas Warsaw Game Week. Otrzymaliśmy w tej sprawie wiele pytań od naszych czytelników, więc poprosiliśmy PlayStation Polska o oficjalny komentarz. 

W kwietniu zapowiedziałem ulepszoną inicjatywę PlayStation League. Sony zdecydowało się wspierać sporty elektroniczne w Polsce i zaoferować graczom profesjonalne rozgrywki.

Startuje PlayStation League. Sony przedstawia ulepszoną inicjatywę

W najbliższy weekend odbędzie się Warsaw Game Week, czyli impreza zrzeszająca fanów elektronicznej rozgrywki na wszystkich platformach. Na imprezie nie odbędą się oficjalne rozgrywki PlayStation League, lecz gracze sądzili, że Sony pojawiając się na imprezie zorganizuje finały swoich turniejów w FIFA 18, Uncharted 4: Kres Złodzieja oraz Call of Duty: Infinite Warfare.

PlayStation Polska nie miało jednak w planach zakończenia wydarzeń na WGW, a o szczegółową wypowiedź poprosiliśmy Communication Manager SCE Polska – Pamelę Gintowt:

"Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w kwietniu tego roku przedstawiliśmy plany rozwoju PS League na 2017 rok. W związku z dynamicznie rozwijającą się społecznością graczy e-sportowych mieliśmy ambitne plany, które zakładały organizację finałów rozgrywek sezonu 3 podczas Warsaw Games Week. Społeczność graczy PS League jest dla nas bardzo ważna, dlatego dokładamy wszelkich starań by wspierać rozwój e-sportu konsolowego w Polsce. W tym roku zorganizowaliśmy 3 sezony rozgrywek naszej ligi, między innymi w Uncharted 4, FIFA 17, Overwatch czy Rocket League, w których łączna wartość nagród wynosi ponad 100 000 złotych. Niemniej jednak, w żadnej komunikacji dotyczącej rozgrywek sezonu 3 prowadzonej wspólnie z ESL Polska nie informowaliśmy o organizacji tego wydarzenia podczas WGW. Przedsięwzięcie nigdy nie zostało oficjalnie potwierdzone  - począwszy od sposobu wyłonienia finalistów, przedstawienia nagród czy oficjalnego regulaminu."

Tymczasem fani byli pewni, że na imprezie w Warszawie odbędą się e-Sportowe zmagania, zaplanowali podróże, wykupili bilety, a nawet zapłacili za hotele, ale Sony w oficjalnych komunikatach nie informowało o finałach na WGW.

Skąd wzięło się to nieporozumienie? Czytelnicy przesyłają nam informację, że choćby stąd:

https://www.faceb(...);theater

Tak czy inaczej – na Warsaw Game Week nie zostaną zorganizowane oficjalne zmagania przygotowane przez PlayStation Polska.

Tagi:

Nie przegap