Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.07.2017 17:02
Oculus przygotowuje nowe gogle VR
915V

Oculus przygotowuje nowe gogle VR. Firma stawia na dobrą cenę i samodzielność

Na rynku mamy trzech głównych graczy w segmencie wirtualnej rzeczywistości, ale według ostatnich wyników Oculus Rift radzi sobie najgorzej. Przedstawiciele firmy chcą zareagować wrzucając na rynek zupełnie nowy sprzęt.

Oculus w tym tygodniu zapowiedział promocję Summer of Rift, dzięki której można nabyć Oculus Rift z Touch Controller w bardzo atrakcyjnej cenie. Oferta jest dostępna na stronie producenta.

Szczegóły promocji Summer of Rift

To jednak nie koniec. Firma musi walczyć z konkurencją, jednak aktualnie PlayStation VR i HTC Vive wygrywają z propozycją – sprzęt Sony jest szeroko dostępny i w dobrej cenie a gogle HTC są mocniejsze i dla wielu prezentują lepszą jakość.

Właśnie z tego powodu Oculus ma już w przyszłym roku wrzucić na rynek zupełnie nową maszynę. Gogle o kodowej nazwie „Pacific” mają być samodzielnym urządzeniem (jak Samsung Gear VR), ale jednocześnie swoją ceną i jakością zapełnić lukę pomiędzy gadżetami Oculusa i Samsunga. Zdaniem informatorów sprzęt kupimy za 200 dolarów czyli około 742 zł.

Oczywiście w tym wypadku nie możemy liczyć na wielką jakość, technologię śledzenia położenia, czy też odpalenie wszystkich pozycji przygotowanych dla gogli VR, jednak gracze zapewne skorzystają z kontrolera Oculus Touch.

Alan Cullen – rzecznik Oculusa – wspomniał, że aktualnie firma nie może potwierdzić plotek, jednak jego korporacja „dokonuje kilku znaczących inwestycji technologicznych w samodzielną kategorię VR”.

Zdaniem portalu VRfocus.com prezentacja może odbyć się jeszcze w tym roku – w październiku odbywa się Oculus Connect 4.

Źródło: https://www.vrfocus.com/2017/07/oculus-plans-on-releasing-a-200-standalone-headset-in-2018-claims-report/

Tagi: oculus oculus rift vr wirtualna rzeczywistość