Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.10.2017 12:59
Bloomberg: Microsoft nie chce się dzielić Battlegrounds z Sony i przedłuża wyłączność
2786V

Bloomberg: Microsoft nie chce się dzielić Battlegrounds z Sony i przedłuża wyłączność

We wrześniu już wydawało się, że wydanie Playerunknown's Battlegrounds na PlayStation 4 jest bliskie. Okazuje się, że trzeba ostudzić w tym przypadku emocje.

Redakcja serwisu Bloomberg donosi, że Microsoftowi nie jest w smak dzielenie się Playerunknown's Battlegrounds z Sony. Poczytny serwis twierdzi, powołując się na swoich informatorów, że gigant z Redmond przedłuża właśnie kontrakt z twórcami Battlegrounds, tak by zapewnić na znacznie dłużej konsolową ekskluzywność niezwykle popularnej strzelaninie.

Battlegrounds w Encyklopedii PPE.pl

Informacja ma pochodzić od studia Bluehole z Korei Południowej, któremu powierzono zadanie stworzenia konwersji Playerunknown's Battlegrounds na XOne. Autorzy konwersji podzielili się z Bloomberg wieściami o trwających aktualnie negocjacjach, dotyczących przedłużenia kontraktu na wyłączność.

Microsoft odmówił szerszego komentowania sprawy.

"W tej chwili nasz zespół jest skupiony na zapewnieniu najlepszej możliwie gry na XOne i PC. Nie mamy nic więcej do ogłoszenia w tym momencie".

Wygląda na to, że Microsoft zwęszył ogromny interes, jakim jest Playerunknown's Battlegrounds. Produkcja w wersji Early Access bije wszelkie rekordy popularności na Steam, zostawiając daleko w tyle takie tuzy jak Dota 2 czy Counter Strike: GO. Łatwo się domyślić, że amerykańska korporacja niechętnie będzie dzielić się takim hitem.

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2017-10-02/microsoft-is-said-in-talks-to-extend-battlegrounds-exclusive

Tagi: battlegrounds Dota 2 early access Microsoft PlayerUnknown's Battlegrounds ps4 xbox one

Nie przegap