Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.10.2017 15:30
SNES Mini zhakowamy. Gracze już wgrywają nowe gry na konsolę Nintendo
2891V

SNES Mini zhakowany. Gracze już wgrywają nowe gry na konsolę Nintendo

To była tylko kwestia czasu. Nintendo nie spędziło wielu miesięcy na przygotowaniu rozbudowanych zabezpieczeń dla SNES Mini, więc konsola po zaledwie kilku dniach od premiery padła łupem modderów. Gracze już mogą wgrywać na sprzęt nowe tytuły.

Usunięcie zabezpieczeń z małego SNES-a było wyjątkowo proste. Chociaż podobna praktyka w przypadku NES-a zajęła kilka miesięcy, to tym razem nie musieliśmy czekać tak długo. Nowa platforma już została „złamana”.

SNES Mini na premierowym zwiastunie i wielkiej rozgrywce

W ubiegłym miesiącu wspominaliśmy, że SNES Mini i NES Mini korzystają z tych samych podzespołów – brytyjski Eurogamer przedstawił szczegóły i redaktorzy wspominali, że z tego powodu usunięcie zabezpieczeń z konsoli będzie prawdopodobnie tylko formalnością.

Rosjanin o pseudonimie ClusterM zaktualizował swój program zatytułowany „hakchi2”, dzięki któremu każdy zainteresowany może bez problemu zainstalować na SNES-ie Mini nowe produkcje wydane na Super Nintendo Entertainment System.

Japońska korporacja specjalnie nie starała się dodatkowo zabezpieczyć konsoli, bo tak naprawdę nie miało to większego sensu. Firma i tak zarabia na samych urządzeniach, a w Sieci można bez problemu znaleźć ROM-y z największymi hitami ze SNES-a.

Szkoda jedynie, że w tej sytuacji firma nie zastosowała bardziej „otwartego” podejścia i nie wrzuciła do urządzenia zwykłego czytnika kart SD/MicroSD.

Jak pokazał sam zainteresowany, Nintendo ponownie zostawiło wiadomość do graczy:

Źródło: https://www.engadget.com/2017/10/09/nintendo-snes-classic-edition-cracked/

Tagi: hack Nintendo snes mini

Nie przegap