Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.10.2017 19:30
Microsoft był zaskoczony PlayStation 4 Pro i dziękuje Sony za ten ruch. Firmy zmierzają w podobnym kierunku
4866V

Microsoft był zaskoczony PlayStation 4 Pro i dziękuje Sony za ten ruch. Firmy zmierzają w podobnym kierunku

Albert Penello w bardzo ciekawy sposób wypowiedział się na temat PlayStation 4 Pro. Szef marketingu wspomniał, że obie firmy zaproponowały podobne rozwiązania… Chociaż tak naprawdę nie wiedziały o swoich planach.

Od wielu lat pojawiały się plotki o ulepszonych modelach PlayStation 4 i Xboksa One. Gdy pierwszy raz informowałem czytelników PPE o plotkach, to zebrałem na klatę sporo wyzwisk, a na moje konto e-mailowe próbowało się wkraść kilka osób. Po miesiącach, przecieki zostały potwierdzone, a w sprawie całego zamieszania w ciekawy sposób wypowiedział się Albert Penello.

Wiedźmin 3 w 4K na PlayStation 4 Pro i PC. Porównanie i test przeprowadzony przez specjalistów

Oficjalna wzmianka o Xboksie One X pojawiła się na ubiegłorocznym E3. Microsoft pokazał krótki spot Projectu Scorpio, a następnie musieliśmy czekać kolejne dwanaście miesięcy na pokazanie sprzętu. Sony nie zdecydowało się na tak oficjalny ruch – 10 czerwca została potwierdzona nowa wersja, która zadebiutowała pod koniec ubiegłego roku.

W sprawie obu urządzeń wypowiedział się Albert Penello, który nie ukrywa, że jest bardzo wdzięczny za ten ruch Japończyków:

„Jestem im bardzo wdzięczny za to. Dla mnie jednak najciekawszą obserwacją jest fakt, że obie firmy doszły do podobnego pomysłu – nawet jeśli wykonanie jest nieco inne.”

Szef marketingu Xboksa nie ukrywa, że w tym wypadku obie firmy nie znają swoich planów, więc możemy tutaj mówić o czymś w rodzaju przypadku:

„Ten biznes ma ciekawą tendencję do rozbieżności i zbieżności. Oczywiście my nie wiemy, co oni robią, nie mamy wglądu w ich plany, więc gdy ogłosili PlayStation Pro byłem zaskoczony tak jak wszyscy. Sony posiadało inny pomysł, więc z perspektywy czasu może się wydawać, że my zareagowaliśmy na ich projekt, ale ludzie w branży wiedzą, że to wszystko było przygotowywane od lat, a my musieliśmy zapowiedzieć specyfikację z wyprzedzeniem.”

Trudno tutaj mówić o czystym przypadku. Gdy ja wspominałem pierwszy raz o PlayStation 4K i Xbox One 4K (ach, te nazwy!), to konkrety pojawiły się dzięki przedstawicielowi Netfliksa, który wspomniał o rozmowie z Sony oraz Microsoftem na temat „nowych wersji konsol obsługujących format 4K”. Na wiele miesięcy przed jakimkolwiek ogłoszeniem trwały już rozmowy na wysokich szczeblach, które sprawiły, że wielu graczy ma teraz w domach PlayStation 4 Pro, a niektórzy pewnie już wkrótce dołączą do kolekcji Xboksa One X.

Źródło: http://www.mcvuk.com/news/read/xbox-one-x-executive-impressed-and-surprised-by-ps4-pro/0187797

Tagi:

Nie przegap