Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.10.2017 14:30
Główny samochód z Forza Motorsport 5
1270V

Forza Motorsport 5 zniknęła ze sklepu Microsoftu. Cyfrowa wersja nie będzie dłużej dostępna

Potwierdziły się ostatnie plotki dotyczące zniknięcia z cyfrowych półek sklepowych Forza Motorsport 5. Gra nie jest już dostępna dla nowych klientów, a zainteresowani nie kupią również dodatków do produkcji.

We wrześniowej ofercie Games with Gold pojawiła się Forza Motorsport 5. Tytuł zadebiutował na rynku wraz z Xboksem One, czyli w listopadzie 2013 roku i była to szósta odsłona serii Forza. Gra zgarnęła oceny na poziomie 79%.

Recenzja Forza Motorsport 7

Jeśli wciąż nie nabyliście cyfrowej wersji Forza Motorsport 5, to taka przyjemność nie jest już możliwa. Turn 10 Studios potwierdziło na swoim blogu, że produkcja „zakończyła swoje życie” i teraz nie będziemy mogli jej kupić na Xbox Store i jednocześnie identyczny los spotkały wszystkie rozszerzenia przygotowane do produkcji.

Należy tutaj na pewno zaznaczyć, że gra jest nadal dostępna dla wszystkich klientów, którzy wcześniej dorzucili ją do swojej biblioteki – pliki pobierzecie przez Xboksa One. Oczywiście bez problemu skorzystacie również z posiadanych płytek.

Twórcy tak naprawdę nie wytłumaczyli powodu „emerytury” Forza Motorsport 5, ale bardzo możliwe, że studio straciło prawa do niektórych utworów zawartych w grze, a przedłużenie licencji nie jest w tym wypadku opłacalne.

Źródło: https://www.onmsft.com/news/forza-motorsport-5-is-no-longer-available-to-buy-digitally-on-xbox-one

Tagi: forza motorsport 5 Microsoft turn 10