Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 09.10.2017 08:18
Batman: The Enemy Within. Telltale "żałuje" i usuwa zdjęcie zamordowanego rosyjskiego dyplomaty
1714V

Batman: The Enemy Within. Telltale "żałuje" i usuwa zdjęcie zamordowanego rosyjskiego dyplomaty

Pomyłka grafików, którzy wykorzystali w Batman: The Enemy Within lekko podretuszowane zdjęcie zamordowanego rosyjskiego dyplomaty, to jedna z największych tego typu wpadek w historii branży. Na szczęście Telltale szybko zareagowało na sytuację.

W piątek okazało się, że autorzy Batman: The Enemy Within wykorzystali w jednej ze scen drugiego epizodu gry zdjęcie umierającego rosyjskiego ambasadora, który został zamordowany w trakcie otwierania wystawy dzieł sztuki w grudniu 2016 roku, w stolicy Turcji.

Wizerunek zamordowanego rosyjskiego dyplomaty w Batman: The Enemy Within

Deweloperzy szybko zareagowali na burzę, którą wywołały doniesienia serwisów informacyjnych na ten temat. Telltale przede wszystkim wystosowało komunikat o następującej treści:

"Aktualizacja gry została już dostarczona. Dzięki niej problematyczne zdjęcie zostanie usunięte z gry na wszystkich platformach. Żałujemy, że ten incydent miał miejsce i podejmujemy działania wewnątrz studia, by zapewnić wysokie standardy w dziale Produkcji i Kontroli Jakości" - napisał rzecznik prasowy Telltale Games.

Patch zajmujący ok. 20 MB został już opublikowany dla konsolowych i pecetowej wersji Batman: The Enemy Within - Episode 2. Jedyną zmianą wprowadzaną przez patch jest usunięcie wizerunku zabitego rosyjskiego dyplomaty ze scenki w skarbcu.

O sprawie dokładnie pisaliśmy w piątek, w tym miejscu.

Tagi: batman: the enemy within polityka Rosja telltale Telltale Games wpadka wtopa

Nie przegap