Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.10.2017 09:03
Batman: The Enemy Within. Zdjęcie zamordowanego rosyjskiego ambasadora wykorzystane w grze
3106V

Batman: The Enemy Within. Zdjęcie zamordowanego rosyjskiego ambasadora wykorzystane w grze

Pamiętacie "wtopę" jednego z grafików, tworzących materiały promocyjne do Beyond Good & Evil 2? Na jednym z głównych obrazków gry pojawiła się wtedy aktorka występująca w Piratach z Karaibów. Okazuje się, że można przebić taki wyczyn. A zrobiła to ekipa Telltale przy okazji Batman: The Enemy Within 2.

W grudniu 2016 roku światem wstrząsnęły filmiki i zdjęcia z zabójstwa ambasadora Andrieja Karłowa, który został zastrzelony w trakcie przemówienia w galerii sztuki, przed szeroką publicznością. Ambasador Rosji otwierał w Ankarze wystawę "Rosja oczami Turków". Dyplomata nie dokończył przygotowanego odczytu, bo zastrzelił go jeden z pracowników ochrony, który krzyczał po dokonanym mordzie, by "nie zapomnieć o Aleppo". Napastnik - były turecki policjant - zginął od pocisków funkcjonariuszy tureckich służb.

Wtopa w Beyond Good & Evil 2. Zdjęcie aktorki z "Piratów" w grze

Tragiczne wydarzenia ze stolicy Turcji wróciły w kontekście, który jest co najmniej niesmaczny. Okazuje się, że Telltale wykorzystało zdjęcie zamordowanego Andrieja Karłowa w swojej najnowszej grze - Batman: The Enemy Within - Episode 2. W jednej ze scen gry (możecie ją zobaczyć na filmiku poniżej) widać leżące ciało przy otwartym sejfie. To wycięta sylwetka konającego w kałuży krwi rosyjskiego dyplomaty.

Trudno wyobrazić sobie, by Telltale przejawiało taki czarny i niesmaczny "humor". Sytuacja zaistniała pewnie z tego powodu, że graficy często szukają wzorów i modeli dla swoich prac w Sieci. Ktoś zapomniał chyba w tym przypadku, że zastrzelony człowiek ze zdjęcia to nie aktor. W każdym razie temat podłapują już największe serwisy informacyjne świata (m.in. NewsChannel10). Przed Telltale pewnie bardzo trudne dni. Firma nie skomentowała jeszcze całej sytuacji.

 

Motyw, o którym mowa możecie zobaczyć w poniższym gameplayu z Batman: The Enemy Within - Episode 2, w 19 minucie nagrania.

Tagi: batman: the enemy within kontrowersje morderstwo szok telltale

Nie przegap