Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.10.2017 12:36
A Hat in Time lepsze od Yooka-Laylee. Gra inspirowana Super Mario 64 zbiera pochwały w recenzjach
877V

A Hat in Time lepsze od Yooka-Laylee. Gra inspirowana Super Mario 64 zbiera pochwały w recenzjach

Gra odtwarzająca klimat Super Mario 64, Banjo-Kazooie, Psychonauts i tak mocna ja stare klasyki platformówek 3D? To było trochę zbyt piękne, by było prawdziwe, ale okazuje się, że autorzy A Hat in Time nie zawiedli!

A Hat in Time wyszło póki co tylko na PC (konolowe wersje pojawią się w ostatnich tygodniach 2017 roku). Gra zbiera praktycznie same pochwały od takich redakcji jak Destructoid, Eurogamer.net i Gamespot.

Gry dla dzieci. Najlepsze tytuły 2017 roku

Dziennikarz z Destructoid zdziwił się, że małe studio może opracować tak spójną i mocną platformówkę 3D, której przejście w dodatku zajmuje 10-15 godzin, co należy uznać za niezły wynik. Grafika w tytule jest mocna, fabuła czarująca a ogólna jakość znacznie lepsza od np. Yooka-Laylee. W podobnym tonie wypowiada się pracownik Eurogamer, który zachwyca się projektami poziomów. A Hat in Time ma nie tylko kopiować gry w stylu Super Mario 64, ale równocześnie "znajdować swój własny głos", wybijając się z szeregu ostatnich produkcji w tym stylu.

Redaktor GameSpot narzeka na "przesadzony dubbing". Autor wolałby, by postacie odzywały się z mniejszą częstotliwością. Pierwszy świat gry ma być również "mało porywający". Kolejne 4 światy prezentują już jednak bardzo wysoki poziom.

Gra jest już dostępna na Steam. Do końca roku powinniśmy się doczekać również konsolowych wydań.

Pierwsze recenzje A Hat in Time:

  • Destructoid 8.5/10
  • Digitally Downloaded 8/10
  • GameSpot 7/10
  • Eurogamer - Rekomendacja
  • Polygon - Rekomendacja

Tagi:

Nie przegap