Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.10.2017 20:00
Xbox One X bez VR. Nie oczekujcie wsparcia wirtualnej rzeczywistości przez najbliższe kilka lat
2288V

Xbox One X bez VR. Nie oczekujcie wsparcia wirtualnej rzeczywistości przez najbliższe kilka lat

Microsoft zapowiadając Xboksa One X informował o pełnym wsparciu wirtualnej rzeczywistości, ale najwidoczniej firma zmieniła plany. Teraz korporacja skupia się na standardowych grach, a na VR przyjdzie jeszcze czas.

W ostatnich dniach otrzymujemy sporo informacji dotyczących Windows Mixed Reality. Microsoft wkrótce wprowadzi do salonów nowe gogle wirtualnej rzeczywistości, ale sprzęt przynajmniej w przeciągu najbliższych lat nie powinien zintegrować się z konsolami.

Windows Mixed Reality. Zwiastun, gogle Samsunga, data premiery Halo: Recruit i więcej

Na specjalnym wydarzeniu zorganizowanym z okazji prezentacji Windows Mixed Reality nie został poruszony temat wirtualnej rzeczywistości na Xboksie One X. Chociaż firma jeszcze kilka miesięcy temu wspominała o integracji, to najwidoczniej plany zostały zmienione.

O sprawę VR na nowej konsoli został zapytany Alex Kipman – twórca HoloLens – który zaznaczył, że chociaż korporacja jest otwarta na połączenie VR + Xbox, to jednak w tym wypadku potrzeba „wolnej przestrzeni”, czyli urządzeń w pełni wspierających połączenie bezprzewodowe.

Przedstawiciel amerykańskiej korporacji podkreślił, że VR sprawdza się teraz na PC, ale konsole potrzebują większej swobody. Kipman wspomniał, że „z biegiem czasu VR będzie również na Xboksie”, ale aktualnie Microsoft nie mamy nic nowego do ogłoszenia.

Na pewno warto również w tym miejscu przypomnieć słowa Phila Spencera, który w czerwcu informował, że dopiero za „kilka lat” na rynku zadebiutują porządne zestawy gogli VR oferujące bezprzewodową komunikację.

Wiele na to wskazuje, że w odpowiednim momencie Microsoft zdecydował zrezygnować się z pełnego wsparcia Windows Mixed Reality z Xboksem One X i… Jest to moim zdaniem świetna wiadomość. Firma musi teraz skupić się na porządnych grach AAA, które mogą zaprezentować moc Xboksa One X, a dopiero później powinniśmy otrzymać stosowne zapowiedzi dotyczące VR.

Źródło: https://www.windowscentral.com/dont-expect-vr-xbox-one-x-any-time-soon?

Tagi: Microsoft vr windows mixed reality wirtualna rzeczywistość xbox one x

Nie przegap