Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.10.2017 21:00
Windows Mixed Reality. Zwiastun, gogle Samsunga, data premiery Halo: Recruit i więcej
993V

Windows Mixed Reality. Zwiastun, gogle Samsunga, data premiery Halo: Recruit i więcej

Microsoft rozpoczął mocne promowanie swoich gogli do wirtualnej rzeczywistości. Firma prezentuje Windows Mixed Reality, a jednocześnie potwierdza datę premiery Halo: Recruit. Nowa produkcja w tym wielkim uniwersum zadebiutuje jeszcze w tym roku.

Amerykańska korporacja nie zamierza zmarnować okazji i coraz to ciekawiej prezentuje swoje gogle do wirtualnej rzeczywistości. Wczoraj otrzymaliśmy wstępną prezentację możliwości Windows Mixed Reality, a dzisiaj możemy spojrzeć na nowy zwiastun oraz poznać konkretne informacje.

Windows Mixed Reality. Gameplay i możliwości gogli VR od Microsoftu

Zacznijmy od Samsunga – gogle nazwane Samsung HMD Odyssey otrzymają dwa ekrany OLED z dokładnie 110-stopniowym polem widzenia. Ich premiera odbędzie się 6 października, a zainteresowani muszą przygotować 500 dolarów, czyli około 1835 zł. Warto tutaj zwrócić uwagę, że firma zdecydowała się przygotować ciekawą propozycję, ponieważ OLED zapewni głębszą czerń i żywsze kolory, a inne zestawy Windows Mixed Reality charakteryzują się FoV na poziomie 95-stopni. Sprzęt został zaprezentowany na grafice powyżej oraz w naszej galerii.

Microsoft potwierdził dodatkowo nabycie AltspaceVR – jest to specjalna platforma do interaktywnych spotkań w wirtualnej rzeczywistości, która działa w ponad 160 krajach. Użytkownicy mogą uczestniczyć w specjalnych wydarzeniach i przykładowo omawiać projekty.

Fanów Halo na pewno ucieszy fakt, że Halo: Recruit zadebiutuje na rynku 17 października i będzie to pierwsza produkcja w uniwersum Master Chiefa, która wykorzysta gogle VR. Aktualnie nie otrzymaliśmy prezentacji rozgrywki, ale gracze powinni przygotować się raczej na „doświadczenie VR” niż pełnoprawną produkcje. Projekt będzie dostępny za darmo. 

Na zakończenie warto przedstawić informację z obozu Valve – SteamVR trafi na Windows Mixed Reality jeszcze w tym roku i gracze otrzymają dostęp do coraz to większej biblioteki produkcji przygotowywanych przez deweloperów. Od dzisiaj twórcy mogą testować swoje pozycje z SteamVR na Windows Mixed Reality, jednak na konkretną datę premiery musimy jeszcze zaczekać.

Źródło: https://www.windowscentral.com/halo-experience-halo-recruit-coming-windows-mixed-reality-october-17-2017

Tagi: halo: recruit windows mixed reality

Nie przegap