Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.10.2017 17:01
CD Projekt RED wspomina Wiedźmin 1 i Wiedźmin 2. Kolejny odcinek dokumentu
1006V

CD Projekt RED wspomina Wiedźmin 1 i Wiedźmin 2. Kolejny odcinek dokumentu

W drugim odcinku dokumentu otrzymujemy sporo ciekawostek z przygotowania Wiedźmina i Wiedźmina 2. CD Projekt RED dzieli się spostrzeżeniami, które mogą zainteresować fanów studia.

Niemal dziesięć lat temu na rynku zadebiutował pierwszy Wiedźmin. Gra w dniu dzisiejszym nie prezentuje wybitnej oprawy, czy też fantastycznej rozgrywki, ale bez wątpienia są to tytuł, w który chętnie zagrałoby wielu graczy na aktualnej generacji.  

Historia CD Projektu w materiale z serii „Witcher Documentary”

CD Projekt RED wciąż nie zapowiedziało odświeżenia Wiedźmina i Wiedźmina 2, jednak jestem pewien, że przy odpowiednim wykreowaniu, byłyby to prawdziwe strzały w dziesiątkę. Poniższy materiał w świetny sposób wspomina gry, które przeszły bardzo długą drogę.

Wśród sporych ciekawostek jest na pewno relacja CD Projektu z Atari, czy też wprowadzenie pierwszego Wiedźmina na amerykański rynek – nie często jesteśmy świadkami, by gra w drugim miesiącu sprzedała się lepiej od premierowego.

Taka sytuacja miała miejsce, bo tak naprawdę Amerykanie nie znali lub nie byli przekonani do marki Wiedźmina, jednak już pierwsze recenzje (średnia na poziomie 81%) i pozytywne komentarze dotyczące poziomu trudności, sprawiły, że grą zainteresowało się wielu nowych klientów.

W serii zobaczymy również:

  • Kreacja świata w Wiedźmin 3 — piątek, 6 października
  • Zadanie Dzikiego Gonu — poniedziałek, 9 października
  • Tłumaczenie gry — środa, 11 października
  • Diabeł tkwi w szczegółach — piątek, 13 października

Tagi: CD Projekt RED dokument Wiedźmin wiedźmin 2

Nie przegap