Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.10.2017 11:05
Assassin's Creed: Origins. Gigantyczny świat najlepszy na XOne X. "Odtworzyliśmy cały Egipt"
2345V

Assassin's Creed: Origins. Gigantyczny świat najlepszy na XOne X. "Odtworzyliśmy cały Egipt"

Do premiery Assassin's Creed: Origins zostały już tylko ostatnie tygodnie. Jak łatwo się domyślić Ubisoft napina swoje marketingowe muskuły do granic możliwości. Oby tylko nie przesadzili z budowaniem hype'u...

W takiej sytuacji można w końcu zrobić sobie krzywdę, bo gracze prawie nigdy nie zapominają stwierdzeń, które padają przed premierami głośnych produkcji.

PlayStation 4. Niektórzy gracze nie mogą zaktualizować konsoli i korzystać z PlayStation Network

W przypadku Assassin's Creed: Origins Ubisoft jest wyjątkowo buńczuczne. David Burroughs z francuskiej korporacji zapewniał redakcję Vice w trakcie pokazu Assassin's Creed: Origins na Xbox One X, że świat gry, który można eksplorować jest gigantyczny. Burroughs stwierdził nawet, że deweloperzy odtworzyli cały obszar, jaki zajmował starożytny Egipt...

"Widzisz tamtą górę na horyzoncie? Ona tam jest, renderowana w czasie rzeczywistym. Możesz się tam udać. (...) Dotarcie do niej zabrałoby wieki, bo nasza gra jest ogromna.  Odtworzyliśmy praktycznie cały obszar Egiptu".

David Burroughs zapewniał w rozmowie z redakcją Vice, że najlepsze wrażenia z rozgrywki w Assassin's Creed: Origins zapewni Xbox One X. Stanie się tak, ponieważ moc Xbox One X pozwala na renderowanie większej liczby obiektów na dalszych planach i horyzoncie, niż na innych platformach. Dzięki tej przewadze posiadacze Xbox One X będą czerpać większą satysfakcję z przemierzania ogromnego, sandboksowego świata gry.

Brzmi to pięknie. Szczerze mówiąc trochę zbyt pięknie. Finalnie okaże się pewnie, że całe kilometry kwadratowe przestrzeni gry to pustynne pustkowia, bez interesujących punktów. Hasło o olbrzymim świecie gry z pewnością jednak przydaje się Ubisoftowi w akcji marketingowej.

Źródło: http://comicbook.com/gaming/2017/10/02/assassins-creed-origins-xbox-one-x/

Tagi: Assassin's Creed: Origins grafika pc ps4 sandbox Ubisoft Xbox One X xone

Nie przegap