Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.10.2017 14:07
PlayStation 4. Niektórzy gracze nie mogą zaktualizować konsoli i korzystać z PlayStation Network
5514V

PlayStation 4. Niektórzy gracze nie mogą zaktualizować konsoli i korzystać z PlayStation Network

Sony opublikowało wczoraj nową aktualizację PlayStation 4, która wprowadza kilka nowości. Niektórzy gracze mają teraz spory problem, bo nowy soft nie chce zainstalować się na konsoli i tym samym zostali klienci odcięci od PlayStation Network.

Firmware 5.0 wprowadza na PlayStation 4 między innymi ulepszoną kontrolę rodzicielską, zarządzanie rodziną, możliwość śledzenia każdego i wszystkie pliki trafiły na serwery.

PlayStation 4 firmware 5.0. Zwiastuny i pełna lista zmian

Niestety, wielu graczy zgłasza problem z nowym softem. Podczas aktualizacji wyświetla się błąd „E-801809A8”, który uniemożliwia dokończenie procesu i gracze z tego powodu nie mogą korzystać z PlayStation Network.

Błąd spotkał wielu klientów Sony, którzy dość prędko zrozumieli, że niedogodność jest konsekwencją zepsutych napędów Blu-ray – gracze nie mogą zainstalować nowego firmware, gdy posiadają wadliwe napędy, więc nie mogą korzystać ze swoich cyfrowych wersji tytułów.

Pechowcy zgłaszają problem również na forum Sony, jednak aktualnie przedstawiciele firmy nie zareagowali – zapewne problem jest teraz badany przez inżynierów, którzy szukają odpowiedniego rozwiązania.  Gracze próbowali nawet dokonać aktualizacji przez „tryb bezpieczny” PlayStation 4, ale nawet w takiej sytuacji pojawia się komunikat o niepowodzeniu.

Źródło: http://wccftech.com/ps4-firmware-5-0-error-code-e-801809a8/

Tagi: blu-ray firmware playstation 4 sony

Nie przegap