Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.10.2017 20:27
Windows Mixed Reality. Gameplay i możliwości gogli VR od Microsoftu
1656V

Windows Mixed Reality. Gameplay i możliwości gogli VR od Microsoftu

Jeszcze w tym roku na rynku zadebiutują kolejne urządzenia do wirtualnej rzeczywistości. Microsoft zdecydował się na nietypowe rozwiązanie i zaprosił do współpracy kilka znanych firm. Dzisiaj możemy spojrzeć na dokładną prezentację możliwości Windows Mixed Reality.

Windows Mixed Reality to gogle do wirtualnej rzeczywistości, które będą w pełni kompatybilne z systemem Windows 10. Korporacja z Redmond nie zdecydowała się na tworzenie własnych urządzeń, ale zaprosiła do współpracy kilka firm.

PlayStation VR v2. Nowy moduł procesora i headset – różnica w zawartości z pierwszym modelem

Acer, Dell, Lenovo, HP, a według ostatnich plotek nawet Samsung – te firmy zajęły się tworzeniem sprzętów, które będą „w rodzinie” Windows Mixed Reality. W zależności od oczekiwań klientów, otrzymamy bardzo zróżnicowane urządzenia, a najniższa cena gogli VR ma wynieść około 1060 zł. Jeśli zechcemy dodać do zestawu specjalne kontrolery, to zapłacimy maksymalnie 1400 zł.

Microsoft nie zamierza popełnić błędów konkurencji i sprzęt ma być łatwo dostępny dla klientów oraz deweloperów – dzięki niskiej cenie WMR ma zainteresować szerokie grono fanów nowoczesnych technologii, a jednocześnie twórcy gier oraz aplikacji mają chętnie przygotowywać swoje projekty na propozycję Amerykanów.

Bardzo ciekawa prezentacja Windows Mixed Reality pojawiła się na kanale Windows Central, gdzie użytkownik może korzystać ze swoich programów, włączyć interaktywne filmy, przeglądać ustawienia, czy też nawet wykonywać proste czynności – jest to oczywiście dopiero początek, który jednak pokazuje świetne możliwości gogli VR.

Nie możemy jednocześnie zapomnieć, że Windows Mixed Reality ma współpracować z komputerami od 1800 zł, więc w tym wypadku nikt nie będzie musiał posiadać w domach „potwora”, by okiełznać gadżet.

Tagi: gameplay gogle vr Microsoft windows mixed reality wirtualna rzeczywistość

Nie przegap