Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.10.2017 11:03
PlayStation VR CUH-ZVR2. Nowa wersja gogli VR Sony
4231V

PlayStation VR CUH-ZVR2. Nowa wersja gogli VR Sony

Sony uznało, że konieczne jest wprowadzenie drobnych modyfikacji do obecnych na rynku gogli PlayStation VR. Japońska firma przygotowała zupełnie nową wersję swojego wirtualnego hardware'u.

Sony ujawniło nową, udoskonaloną wersję gogli PlayStation VR. Sprzęt oznaczony kodem CUH-ZVR2 zawiera udoskonalony przewód podłączeniowy o mniejszej średnicy a także zapewnia lepsze wkomponowanie kabli od słuchawek w obudowę gogli. To nie wszystkie nowinki. Sony zaktualizowało moduł procesora (tzw. Processor Unit), dzięki czemu użytkownicy będą mogli teraz cieszyć się z zawartości kompatybilnej HDR na telewizorze bez konieczności odłączania rzeczonego hardware'u od TV i PS4. Z tej funkcji skorzystamy tylko po wyłączeniu gogli VR.

Mega64 wyśmiewa gogle VR i politykę Konami

Nie wiadomo jeszcze, kiedy gogle PlayStation VR CUH-ZVR2 trafią na rynek europejski i amerykański (w Japonii hardware trafi do sklepów 14 października 2017 r). Pewne jest natomiast to, że nie będzie można podmienić modułu procesora z nowej edycji gogli PS VR z modelem CUH-ZVR1 (w związku z faktem, że modele CUH-ZVR i CUH-ZVR2 "posiadają inne przewody").

W naszej galerii znajdziecie pierwsze zdjęcia zaktualizowanej wersji gogli PlayStation VR. Na podanym schemacie widać, jak uproszczono przewody podłączane bezpośrednio do gogli.

Tagi: playstation vr sony vr wirtualna rzeczywistość

Nie przegap