Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 30.09.2017 16:24
Autorzy Wiedźmina z 1997 roku po raz pierwszy pokazują demo swojej gry!
5931V

Autorzy Wiedźmina z 1997 roku po raz pierwszy pokazują demo swojej gry!

Historia gier o Wiedźminie jest bardzo zawiła i przez długie lata była praktycznie nieruszana, przez co owiana niesamowicie dużą dozą tajemniczości. Teraz zaś krok po kroku jest ona odkrywana, a na jaw wychodzą bardzo ciekawe rzeczy.

Jak zapewne pamiętacie 10 września, w równą 10 rocznicę powstania pierwszej gry Wiedźmin od CD Projekt Red, ekipa arhn.eu opublikowała swój autorski film dokumentalny, w którym genialnie poruszyła temat od czasów metropolis i skasowanego projektu z 1997 roku, aż po wydanie z 2007 roku.

Wiedźmin otrzyma tym razem serial dokumentalny!

Nawet w tym materiale przyjęto, iż po pierwszym w historii prototypie komputerowego Wiedźmina nie pozostało nic poza paroma szkicami koncepcyjnymi, screenami z branżowej prasy i jakimiś tam skrawkami fabuły, jaką tytuł miał nam przedstawiać.

Na szczęście zespół arhn.eu nie poddał się i dalej drążył temat, czego efektem jest kolejny równie ciekawy materiał. 

Okazało się, że panowie Kacper Reutt i Jarek Sobierski zachowali demo technologiczne Wiedźmina, którego około 20 lat temu przygotowywali wspólnie z resztą ekipy Metropolis. Na poniższym filmie zobaczycie wywiad Arkadiusza Kamińskiego z byłymi pracownikami Adriana Chmielarza, do którego dołączone są archiwalne zapisy rozgrywki ze wspomnianej, rzekomo zaginionej i skasowanej gry.

Odnalezione demo technologiczne Wiedźmina (1997) -- Wywiad z autorami silnika

Biały Wilk: Historia komputerowego Wiedźmina | Film dokumentalny

Brawa dla ARHN.eu za kawał świetnie wykonanej pracy!

Źródło: http://arhn.eu/wiedzmin-1997-tech-demo/

Tagi:

Nie przegap