Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 28.09.2017 09:48
Skyrim. Bethesda wprowadza płatny tryb Survival. Gratisowa dystrybucja tylko przez kilka dni
2348V

Skyrim. Bethesda wprowadza płatny tryb Survival. Gratisowa dystrybucja tylko przez kilka dni

Wyzwanie w Fallout 4 zrobiło się naprawdę hardkorowe po oficjalnym wprowadzeniu przez Bethesde trybu Survival. Teraz - po 6 latach od premiery - firma z Maryland zdecydowała się na takie samo posunięcie w przypadku The Elder Scrolls V: Skyrim. Niestety Bethesda ściągnie z graczy kasę za taką "przyjemność".

The Elder Scrolls V: Skyrim dorobi się już w październiku trybu Survival, dostępnego na PlayStation 4, Xbox One oraz PC i wprowadzającego wyjątkowy poziom wyzwania do rozgrywki w tym sandboksowym role-playu. W tej chwili tryb Survival można sprawdzać na PC, logując się na Steam i przystępując do testowania bety.

The Elder Scrolls V: Skyrim w Encyklopedii PPE.pl

Co wprowadza Survival w Skyrim? W zasadzie czynniki, o których wcześniej pomyśleli już autorzy modów - przede wszystkim konieczność zapewniania sobie ciepła i zaspokajania głodu.

Tryb Survival wprowadzi następujące wyzwania:

Głód

Rzecz działa mniej więcej jak w prawdziwym świecie. Musisz co jakiś czas jeść, by zachować swoją wytrzymałość i możliwość sprawnego używania broni. Gotowanie potraw będzie odzyskiwać więcej zdrowia, niż jedzenie surowego jedzenia.

Zmęczenie

Konieczne jest regularne spanie. Postacie niewyspane będą dysponować zmniejszonym tempem odnowy wytrzymałości i punktów magii.

Zimno

Chłód będzie zmniejszał twoje punkty zdrowia i tempo poruszania a także zmniejszał szanse na pokonywanie zamków wytrychami i kradzieże. Jeśli wychłodzisz organizm w ekstremalnym stopniu, to umrzesz. Ogrzewać się można ogniskami, gorącymi potrawami lub przechodząc do cieplejszych miejsc. Ciepło zapewniają też niektóre zbroje i ubrania.

Lodowata woda

Wejście do lodowatej wody zadaje duże obrażenia dla punktów zdrowia. Przedłużona kąpiel w lodowatej wodzie prowadzi do śmierci.

Fast Travel

Tryb Survival wyłącza opcję Fast Travel. Będziesz musiał teraz podróżować wszędzie na grzbiecie konia lub na własnych stopach. Można też korzystać z wozów i innych pojazdów z gry.

Regeneracja Zdrowia

Nie możesz już regenerować zdrowia jak dawniej. Jednym sposobem jest używanie mikstur, zaklęć leczniczych i jedzenia.

Zdobywanie poziomów

Wejście na wyższy poziom odbywa się tylko po spaniu w łóżku.

Ciężar

Nie możesz już dźwigać tyle, ile dawniej. Strzały i wytrychy posiadają teraz wagę.

Choroby

Musisz uważać na choroby przenoszone przez zwierzęta i zakażone pożywienie.

Negatywne stany

Pozostawanie w stanie choroby przez zbyt długi czas wywoła wiele negatywnych stanów.

Świątynie

W Świątyniach konieczne jest teraz płacenie za leczenie z chorób

Zmiany w Perkach

Perk zwiększający limit noszonej wagi jest teraz skuteczny tylko w 50%.

Wampiry i Wilkołaki

Jeśli skończy ci się jedzenie i jesteś jednym z tych krwiożerczych istot, to możesz posilić się mięsem swoich ofiar. Staniesz się niestety po tym znacznie wolniejszy niż normalnie i bardzo wyziębiony.

Co może szokować - Bethesda nie zamierza udostępnić trybu Survival za darmo. Firma będzie ściągać z fanów ok. 8 dolarów za rzeczony mod, dostępny w Creation Club. Tylko przez 1 tydzień od premiery tryb Survival pobierzemy za darmo w ramach promocji. Jak tylko mod trafi do dystrybucji poinformujemy was o tym na PPE, żebyście mogli go pobrać gratisowo.

Tagi: Bethesda humor kontrowersje lol skyrim the elder scrolls v

Nie przegap