Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.09.2017 19:06
Assassin’s Creed: Origins otrzyma tryb edukacyjny. Gracze wybiorą się na tematyczne wycieczki
774V

Assassin’s Creed: Origins otrzyma tryb edukacyjny. Gracze wybiorą się na tematyczne wycieczki

Na ciekawy pomysł wpadli deweloperzy Assassin’s Creed: Origins, którzy za pomocą swojej najnowszej opowieści zamierzają rozszerzyć naszą wiedzę na temat starożytnego Egiptu. Dodatkowe pliki zostaną udostępnione po premierze produkcji.

Francuzi w świetny sposób zamierzają wykorzystać umiejscowienie wydarzeń Assassin’s Creed: Origins. W grze na początku przyszłego roku zadebiutuje bezpłatna aktualizacja wprowadzająca „Tryb Edukacyjny”.  

Assassin’s Creed: Origins z oficjalnymi słuchawkami oraz popiersiem. Całość za 266 tysięcy złotych

Nowa zawartość pozwoli graczom na swobodną eksplorację całego świata Assassin’s Creed: Origins. Rozszerzenie będzie pozbawione wątków fabularnych, zadań pobocznych, walk, czy też nie otrzyma ograniczeń czasowych znanych z gry.

Zainteresowani będą swobodnie przechadzać się po Aleksandrii, Memphis, Gizie, delcie Nilu, czy rozległych pustyniach i na każdym kroku natrafią na spore ciekawostki z życia mieszkańców starożytnego Egiptu.

Twórcy przygotowali kilkanaście wycieczek, które zostały stworzone we współpracy z egiptologami – zespół wybrał najciekawsze fakty dotyczące między innymi wielkich piramid, procesu mumifikacji czy historii życia Kleopatry.

Jean Guesdon, dyrektor kreatywny odpowiedzialny za Assassin's Creed Origins, zapowiedział projekt następującymi słowami:

„Od początku seria Assassin's Creed pozwalała fanom na obcowanie z różnymi okresami historycznymi. Były to między innymi czasy wypraw krzyżowych oraz włoski renesans. W tym roku to starożytny Egipt. Naszym celem zawsze była nauka poprzez zabawę. Dziś robimy kolejny krok w tym kierunku, przedstawiając tryb edukacyjny Assassin's Creed: Starożytny Egipt, który zaoferuje najlepsze interaktywne doznania możliwe dzięki technologii powstałej na potrzeby naszej gry.”

Ubisoft jednocześnie zapowiedział projekt zatytułowany The Hieroglyphics Initiative – jest to naukowe przedsięwzięcie mające ułatwić odszyfrowanie hieroglifów, jednego z najstarszych pism w historii ludzkości. Twórcy opierają się na technologii Google TensorFlow, która korzysta z zasobów tzw. uczenia maszynowego.

Perrine Poiron, egiptolog z Sorbony wypowiedział się na temat inicjatywy następującymi słowami:

„Ten projekt może nie tylko oszczędzić cenny czas egiptologów, ale także odsłonić tajemnice hieroglifów nowej publiczności.” - powiedziała.

Kilka słów dodał Pierre Miazga, pracownik firmy Ubisoft i koordynator projektu The Hieroglyphics Initiative:

„Nasz projekt ma otwarty charakter i każdy chętny może zgłosić swój udział. Naszym celem jest połączenie dwóch rzeczy, które uwielbiamy - historii oraz nowoczesnej technologii."

Aktualnie trwa pierwszy krok, podczas którego organizatorzy gromadzą materiał źródłowy- oryginalne zdjęcia starożytnych hieroglifów oraz ich istniejących tłumaczeń. Z tego powodu Ubisoft zwraca się do badaczy oraz historyków z całego świata do wzięcia udziału w budowaniu obszernej bazy danych.

Źródło: informacja prasowa

Tagi:

Nie przegap