Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.09.2017 13:26
Ataribox. Cena, wstępna data premiery, forma finansowania, system operacyjny i szczegóły
3289V

Ataribox. Cena, wstępna data premiery, forma finansowania, zdjęcia, system operacyjny i szczegóły

Atari coraz to śmielej przedstawia kolejne informacje dotyczące nowej konsoli. Urządzenie zadebiutuje już w przyszłym roku, a dzisiaj poznaliśmy kolejne informacje, które na pewno zainteresują fanów legendarnej korporacji.

Atari wraca do gier. Firma nie tylko przygotowuje dwie konsole (stacjonarną i przenośną), ale również planuje tworzyć nowe produkcje. Dzisiaj otrzymaliśmy kolejne szczegóły dotyczące Ataribox.

Atari pracuje nad 2 grami. Będzie reboot uznanego IP

Ataribox zostało zapowiedziane kilka miesięcy temu. O stacjonarnej konsoli postanowił wypowiedzieć się dyrektor generalny firmy Feargal Mac, który zapowiedział, że jeszcze w tym roku rozpocznie się akcja crowdfundingowa na Indiegogo, a sam sprzęt trafi do klientów wiosna 2018 roku.

„Zdecydowaliśmy się wprowadzić na rynek Ataribox z Indiegogo, ponieważ są oni skoncentrowani na dostarczaniu produktów technologicznych i posiadają silną, międzynarodową pozycję w ponad 200 krajach, co powoli nam dotrzeć do jak największej liczby fanów Atari z całego świata i zaangażować ich w proces. Jest to bardzo elastyczny produkt i jeśli nie będziesz chciał to nie będziesz musiał wydawać więcej pomiędzy. W pewnym sensie kupujecie trochę wolności.”

Taki pomysł na sprzedaż może wydawać się ciekawy, ale warto pamiętać, że w podobny sposób Atari chce tworzyć nowe gry – firma zaprosi graczy do wspierania produkcji, a zainteresowani otrzymają możliwość wpływania na projekty.

W wypadku „wolności” wiele na to wskazuje, że otrzymamy bardzo otwartą platformę, która pozwoli grać w gry od różnych wydawców:

„Ludzie są przyzwyczajeni do elastyczności komputerów klasy PC, ale większość podłączonych urządzeń telewizyjnych ma zamkniętą strukturę oraz magazyn treści. Chcieliśmy stworzyć zabójczy produkt TV, dzięki któremu ludzie mogliby grać, streamować, korzystać z przeglądarki z jak największą swobodą w tym uzyskiwać dostęp do wcześniej kupionych gier od innych dostawców.”

Feargal Mac zdradził również, że urządzenie będzie kosztować około 250-300 dolarów (905-1086 zł), a sprzęt będzie wyposażony w niestandardowy procesor AMD z grafiką Radeona. W tym wypadku możemy liczyć na „budowę PC” opartą na Linuksie.

W galerii zobaczycie nowe zdjęcia prezentujące konsolę.

Ataribox zdjecia

Źródło: http://www.pcgamer.com/ataribox-will-run-linux-and-amd-custom-processor-will-cost-300/

Tagi: Atari ataribox cena data premiery Indiegogo