Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.09.2017 19:34
Atari pracuje nad 2 grami. Będzie reboot uznanego IP
1407V

Atari pracuje nad 2 grami. Będzie reboot uznanego IP

Atari coraz to śmielej ogłasza kolejne plany na growym podwórku. Firma zamierza nie tylko tworzyć nowe konsole, ale również zajmuje się kreowaniem produkcji. Już teraz korporacja zapowiedziała dwa projekty.

Atari dość niespodziewanie wróciło do gry. Korporacja przygotowuje dwie konsole – stacjonarną oraz przenośną. Ataribox trafi na rynek w przyszłym roku, a Atari „Retro” Handheld zadebiutuje już w grudniu.

Atari "Retro" Handheld ujawnione. Konsola trafi na rynek w grudniu

Firma nie ma zamiaru tworzyć wyłącznie urządzeń. Fred Chesnais – dyrektor generalny Atari – potwierdził nawiązanie współpracy ze spółką Fig, które to ma pomóc w stworzeniu dwóch nowych produkcji.

„Fig przedstawia model biznesowy, w którym gracze nie tylko pomagają zebrać gotówkę na tytuły, które ich najbardziej interesują, ale również mają możliwość odzyskania wkładu od twórców i wydawców dzięki dzieleniu się zyskami. Cieszymy się, że Fig otworzył przed posiadaczami IP i wydawcami ogromny potencjał w zakresie crowdfundingu, zmieniając narrację i pozwalając nam na współpracę z naszymi fanami.”

Sytuacja jest o tyle zaskakująca, że Fig to tak naprawdę platforma crowdfundingowa. Jak jednak zapowiedział prezes zarządu spółki – Justin Bailey – w tym wypadku społeczność jest w centrum procesu wydawniczego, a ta współpraca będzie wyjątkową okazją dla graczy, którzy będą mogli współtworzyć nowe przygody Atari.   

Możemy w tej sytuacji wkrótce oczekiwać dwóch akcji crowdfundingowych, dzięki którym Atari stworzy dwie gry: nową markę oraz reboot znanego IP. Jak widać firma znalazła ciekawy sposób na walkę o klientów.

Źródło: http://wccftech.com/atari-partners-fig-develop-two-games/

Tagi: Atari fig tweet zapowiedź

Nie przegap