Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.09.2017 18:01
Zette System to retro konsola za 10241 zł. Prawdziwa perełka dla nielicznych
2701V

Zette System to retro konsola za 10241 zł. Prawdziwa perełka dla nielicznych

O tym jak droga jest pasja do retro konsol przekonali się ostatnio Polacy w przypadku SNES-a Mini, ale konsola Big N i tak nie może rywalizować z Zette System. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się sprzęt, który kupicie za ponad 10 tysięcy złotych.

Zette System to konsola, która po złożeniu wygląda jak radiomagnetofon. Urządzenie można jednak rozłożyć, następnie podłączyć niezbędne kable i grać dzięki wbudowanemu projektorowi.

Problemy z dostępnością SNES: Mini w Polsce. Anulowane zamówienia, dopłacanie do konsol i walka o klientów

Całość została przygotowana z drewna przez szwedzkiego artystę Love’a Hulténa , który zdecydował się przygotować sprzęt, który zaoferuje dwa bezprzewodowe kontrolery oraz pozwoli zainteresowanym zagrać w klasyczne gry z między innymi NES-a, Atari 2600, Game Boy’a, a przygotowany system pozwala zainstalować ponad 10 000 gier – wystarczy podłączyć konsolę przez kabel USB.

Zastosowany projektor (640x480 DLP) nie zaoferuje wyśmienitej rozdzielczości, ale na pewno nada się na kilka retor sesji ze znajomymi. Sporą ciekawostką jest fakt, że zastosowany akumulator o pojemności 2600mAh wystarczy na dwugodzinną rozgrywkę, ale konsolę możemy również podłączy do prądu.

Gracze mogą również zamówić droższe wydanie zawierające Arcade Stick, ale właśnie cena może być dla wielu graczy problemem. Standardowe wydanie zostało wycenione na 1899 euro (8106 zł), a droższą edycję kupimy za 2399 euro (10241 zł). Twórca zapowiedział przygotowanie wyłącznie 25 egzemplarzy urządzenia, a premiera odbędzie się w listopadzie.

Na poniższym materiale zobaczycie świetne wykonanie konsoli, ale czy warto zainwestować w taką zabawkę tak ogromną kwotę? Szczerze wątpię, a Wy kupujecie? :)

Źródło: http://www.kotaku.co.uk/2017/09/25/this-is-a-1700-retro-gaming-machine

Tagi: cena Konsola retro zette system