Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.09.2017 13:30
Xbox Logo
3986V

Xbox One z kontrolerem z pierwszego Xboksa. Producent pokazał ostateczną wersję

Sympatycy korporacji z Redmond dobrze pamiętają klasycznego „Duke’a”. Kontroler był ozdobą pierwszego Xboksa i po wielu latach sprzęt powróci. Ulepszona wersja została zaakceptowana przez Microsoft.

Podczas tegorocznego E3 firma Hyperkin ogłosiła chęć stworzenia repliki Duke’a z 2001 roku. Producenci otrzymali niezbędną zgodę, dzięki której mogli w spokoju pracować nad urządzeniem. Po trzech miesiącach prac, zaprezentowano jego ostateczną wersję.

Halo na Xbox One dzięki Wstecznej Kompatybilności. DLC za darmo

Seamus Blackley miał przyjemność projektować oryginalny pad do pierwszego Xboksa i po latach zdecydował się odświeżyć propozycję. Nowa wersja zachowuje wielki rozmiar i wyróżnia się głównie ekranem LCD, który został umieszczony w miejscu logo i wyświetla teraz jego nową wersję.  

Na zdjęciu został pokazany oczywiście prototyp, jednak jestem przekonany, że wielu graczy chętnie zagra w najnowsze hity za pomocą nowego Duke’a – będzie to na pewno świetna opcja na prezent dla najtwardszych fanów amerykańskiej korporacji.

Ekran LCD mógłby zostać w ciekawy sposób wykorzystany przez deweloperów, ale twórcy nie potwierdzili, czy pojawi się opcja zmiany wyświetlonego obrazka. Szczegóły dotyczące zamówień przedpremierowych pojawią się wkrótce, ale możemy oczekiwać standardowej ceny.  

Xbox One Duke

Źródło: Twitter

Tagi: duke kontroler pad Xbox xbox one

Nie przegap