SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.09.2017 16:04
Rise of the Tomb Raider na Xbox One X. Gra pięknieje a HDR robi różnicę
1165V

Rise of the Tomb Raider na Xbox One X. Gra pięknieje a HDR robi różnicę

Już kilka tygodni temu Microsoft zapowiedział szczegółowe prezentacje mocy Xboksa One X. Pierwsze materiały właśnie zawitały do Sieci i są bardzo pozytywne. Lara Croft dosłownie błyszczy dzięki wsparciu HDR.

Lepsza jakość oprawy na Xboksie One X nie jest raczej wielkim zaskoczeniem. Konsola jest zdecydowanie mocniejsza od dostępnych na rynku urządzeń, a dzięki przygotowanym narzędziom, deweloperzy nie mają problemu z dostosowaniem tytułów do nowej platformy.

Gry na Xbox One X ze specjalnym oznaczeniem „Xbox One X Enhanced”

Dobrym przykładem tych słów jest właśnie Rise of the Tomb Raider. Crystal Dynamics zdecydowało się na wykorzystanie szczegółowego wsparcia HDR – ten dodatek będzie aktualnie dostępny wyłącznie na nowej konsoli Microsoftu.

To właśnie ten mały detal sprawia, że tytuł wygląda zdecydowanie lepiej, a według Digital Foundry w niektórych momentach kontrast czerni-bieli jest zbyt mocny. To oczywiście dopiero wstępna wersja, ale jak widać deweloperzy mogą w ciekawy sposób upiększyć rozgrywkę na Xboksie One X.

Poniżej przedstawiam kilka fragmentów rozgrywki oraz pokaz high dynamic range. W tym drugim przypadku niezbędny jest odpowiedni monitor/telewizor, który musi posiadać dodatkowo zainstalowaną aplikację YouTube’a.

Tagi: crystal dynamics microsoft rise of the tomb raider xbox one x

Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
Rise of the Tomb Raider
  • Platformy:  PS4   XONE   PC   X360 
  • Data premiery - Polska: 13.11.2015
  • Pełna
  • od lat 18 wulgarny język przemoc
Miesięcznik PSX Extreme