Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 20.09.2017 10:31
Suikoden II. Po 18 latach od premiery fani odkryli niewykorzystany tryb rozgrywki!
777V

Suikoden II. Po 18 latach od premiery fani odkryli niewykorzystany tryb rozgrywki!

Seria Suikoden do dziś pozostaje jedną z najlepszych w gatunku jRPG-ów, które to swój żywot zapoczątkowały jeszcze na poczciwym szaraku. Jednakże to Suikoden II cieszy się największym kultem, który popycha fanów do ciągłego odkrywania sekretów gry.

Świetna druga odsłona cyklu Suikoden zadebiutowała na świecie nieco ponad 18 lat temu i od tamtego momentu sukcesywnie podbija serca praktycznie wszystkich miłośników gatunku jRPG. Fani tej pozycji są na tyle wytrwali i dociekliwi, że w ostatnich miesiącach zdołali rozwiązać chyba najważniejszą zagadkę i niejasność kręcącą się wokół dzieła Konami. 

Gry dla dzieci. Najlepsze tytuły 2017 roku

Na forum Suikosource pojawił się użytkownik, który samodzielnie starał się coś tam zdziałać z kodem źródłowym i oznajmił, że w japońskiej wersji gry znalazł coś bardzo ekscytującego.

Chodzi mianowicie o to, że gdzieś w skrypcie znajduje się dialog pochodzący prawdopodobnie z niewykorzystanej lokacji z gry, którą to fani nazwali sobie Pyriel. We wspomnianej rozmowie napotykana postać w okolicach epilogu przygody proponować nam miała obranie Nowej Ścieżki, co rozumiane jest przez graczy jako określenie na niedokończony tryb Nowej Gry Plus.

Wiele wskazuje na to, że w Suikoden II naprawdę miał znaleźć się taki tryb, gdyż podczas zabawy w ostatnim rozdziale można otrzymać takie przedmioty i runy, których ni jak nie idzie wykorzystać przy pierwszym przechodzeniu historii. Niestety nie wiadomo jak miałby działać taki system, w które miejsce by nas cofał i czy pozostawiłby nam zrekrutowanych bohaterów.

Być może gdybyśmy kiedyś otrzymali drobny remake dzieła Konami, sprawa by się wyjaśniła, ale wiecie... to jednak Konami, więc nie ma co na to liczyć.

Źródło: https://kotaku.com/after-18-years-fans-find-wild-secret-in-suikoden-iis-c-1790331169

Tagi: jrpg Konami sekret suikoden II

Nie przegap