Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.09.2017 14:33
Frostpunk dopiero w 2018 roku, ale gra zmierza na konsole!
1215V

Frostpunk dopiero w 2018 roku, ale gra zmierza na konsole!

Tona pozytywnych informacji o Frostpunk w przedpremierowych testach sprawiła, że deweloperzy nie zamierzają zmarnować okazji. Tytuł nie zadebiutuje w przeciągu najbliższych trzech miesięcy, ale studio liczy na wielką premierę w 2018 roku.

Frostpunk był prezentowany między innymi na targach gamescom 2017, gdzie zebrał bardzo dobry opinie. Twórcy ponownie bawią się z uczuciami graczy, a dodatkowo ubrali całość w bardziej złożoną i podobno ciekawszą propozycję względem This War of Mine.

Pierwszy gameplay z Frostpunk

Gra warszawskiego studia miała trafić na rynek do końca 2017 roku, ale zdecydowano się zmienić plany. Autorzy celują w wielką premierę na siedmiu rynkach z siedmioma wersjami językowymi: polski, angielski, niemiecki, francuski, rosyjski, chiński oraz hiszpański.

Twórcy zdecydowali się nawet na przygotowanie pudełkowego, bogatego  wydania, które na pewno zainteresuje wiernych fanów rodzimych produkcji:

„Zainteresowanie wydawców jest spore, by nie powiedzieć ogromne. Przygotowujemy wydania pudełkowe niemal na całym świecie (w tym edycje specjalne, ale o tym nie chcę za wiele mówić) i aż siedem wersji językowych. W międzyczasie przygotowujemy się do targów na świecie, w tym najważniejszych z punktu widzenia polskich graczy – Poznań Game Arena” – mówi Paweł Miechowski.

Nie jest raczej wielkim zaskoczeniem, że Frostpunk trafi również na konsole. Deweloperzy już raz szeroko uśmiechnęli się do posiadaczy PlayStation 4 i Xboksów One, a teraz możemy mieć pewność, że w okolicach premiery edycji na PC pojawi się stosowna prezentacja. Michał Król z Graczpospolita otrzymał od Pawła Miechowskiego znaczącą wypowiedź:

„Potwierdzam, że jak najbardziej chcemy to zrobić, ale nie chcę mówić co będzie, zanim nie skończymy wersji Pecetowej. Jest to bardzo prawdopodobne, ale skupiamy się na promocji, ukończeniu i wydaniu gry” – mówi Paweł Miechowski.

Warto zaznaczyć, że już we wcześniejszym komunikacie 11 bit studios wspominało o edycji na konsole – zespół decydując się na pudełka patrzy właśnie w stronę konsolowców:

„Pozyskanie kanałów dystrybucji na całym świecie może w przyszłości znacząco zwiększyć sprzedaż wersji gry na konsole, gdyż obecnie ponad 50 proc. rynku konsolowego to nadal wersje pudełkowe.”  – mówi Paweł Miechowski.

Źródło: https://graczpospolita.pl/premiera-frostpunka-przesunieta-tworcy-chca-wydac-gre-takze-na-konsole/

Tagi:

Nie przegap