Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 17.09.2017 17:07
Super Mario Odyssey. Nintendo to prawdziwi mistrzowie kompresji - gra będzie ważyć zaledwie 5,7 GB
1828V

Super Mario Odyssey. Nintendo to prawdziwi mistrzowie kompresji - gra będzie ważyć zaledwie 5,7 GB

Nintendo nie od dziś znane jest z tego, że potrafi czynić niesamowite cuda z tworzonymi przez siebie grami i sprzętami. I z ich najnowszym Switchem  i nadchodzącym Super Mario Odyssey, nie jest inaczej.

Ostatnio spore zaskoczenie wśród posiadaczy Nintendo Switch sprawiła wiadomość, że aby zagrać w NBA 2K18 będą oni mieli dokupić kartę pamięci do konsoli, gdyż waga gry stanow 107% bazowej  pojemności sprzętu.

To wywołało dyskusje o kompresji danych, wielkościach gier i tego typu kwestiach. I prawdą jest, że dziś coraz bardziej rozrastające się pliki gier mogą być problemem, bo potrzeba nam do nich szybszych łącz internetowych i większych dysków.

Nintendo pokazuje jednak, że wciąż da się zrobić naprawdę ogromną grę, nie skazując nas na dodatkowe wydatki. Najnowsze przygody Mario zadebiutują już 27 października i według doniesień cała gra ma ważyć zaledwie 5,7 GB, a przypomnijmy, że mówimy tu o grze, która ma ponad 11 wielkich, w pełni eksplorowalnych światów, aż 600 misji i znajdziek, a do tego naprawdę bardzo solidną, bogatą w detale grafikę 3D.

To naprawdę bardzo imponujące, jak Nintendo potrafi spakować tak dużo zawartości do tak małych rozmiarów. W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że Breath of the Wild ma 13,4 GB, ARMS 2,2 GB, Splatoon 2 jedynie 3,2 GB, a Mario Kart 8 Deluxe 7 GB. To miła odmiana, gdy byle pierwsza produkcja z brzegu, która ma X razy mniej zawartości, waży X razy więcej.

Tagi: Nintendo nintendo switch Super Mario Odyssey

Nie przegap