Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 17.09.2017 11:32
Niezwyciężeni. Fantastyczna animacja pokazuje historię Polski po 1939 roku. Narratorem został Sean Bean!
5206V

Niezwyciężeni. Fantastyczna animacja pokazuje historię Polski po 1939 roku. Narratorem został Sean Bean!

Polska historia jest niezwykle bogata w wielkie wyczyny naszych rodaków, którzy to bohatersko walczyli o wolność zarówno naszą jak i momentami większej bądź mniejszej części całego świata. Teraz IPN uczcił to fantastycznym filmem animowanym.

Instytut Pamięci Narodowej opublikował w piątek naprawdę świetny materiał, w którym opowiada o najważniejszych wydarzeniach z naszej historii w latach 1939-1989, nazywając ten okres "wojną, która trwała aż pół wieku".

W tym czasie napadli na nas Hitler i Stalin, walczyliśmy w powietrznej Bitwie o Anglię, zdobyliśmy Monte Casino, mieliśmy dwa kluczowe powstania i zmagaliśmy się z komunizmem narzucanym nam przez Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. To właśnie te i kilka innych wydarzeń prezentuje absolutnie fenomenalna animacja przygotowana dla IPN. 

Ciekawostką jest również to, że w polskiej wersji językowej narratorem jest Mirosław Zbrojewicz, a w angielskiej swojego głosu użyczył sam Sean Bean znany z Władcy Pierścieni, Gry o Tron i wielu innych dzieł kinematografii. 

IPNtv: Niezwyciężeni

IPNtv: The Unconquered

Tagi: animacja animacja cgi historia polski ipn ipntv mirosław zbrojewicz sean bean

Nie przegap