Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.09.2017 21:29
Bruce Straley opuszcza Naughty Dog!
2043V

Bruce Straley opuszcza Naughty Dog!

Kolejna znacząca persona zdecydowała się opuścić Naughty Dog. Na stronie studia pojawiła się pożegnalna wiadomość od Bruce’a Straley’a. Twórca zdecydował się podjąć najtrudniejszą decyzję w swojej karierze.

Bruce Straley dołączył do Naughty Dog w 1999 roku. Od tego czasu pracował przy Crash Team Racing, Jak and Daxter: The Precursor Legacy, Jak II, Jak 3 (za każdym razem artysta), Uncharted: Drake's Fortune (współreżyser), Uncharted 2: Among Thieves, The Last of Us, The Last of Us: Left Behind i Uncharted 4: A Thief's End (za każdym razem reżyser).

Uncharted 4 rodziło się w bólach. Zmiany, które kosztowały Naughty Dog miliony dolarów

W specjalnym komunikacie deweloper przyznaje, że trudno tak naprawdę podsumować 18 lat swojej kariery w prostym wpisie, ale podkreślił, że była to najtrudniejsza decyzja w jego karierze. Naughty Dog jest jego domem, jednak ostatnie niezwykle wymagające projekty sprawiły, że Straley uświadomił sobie, że to najwyższy czas rozpocząć nowy etap w swoim życiu.

Twórca chwali swoją ekipę, wspomina, że pracował z najlepszymi w branży i od początku wiedział, że w Naughty Dog znajdują się niezwykle utalentowane osoby. Straley w pięknych słowach wypowiedział się również o pracy w studiu, gdzie najtrudniejsze problemy są rozwiązywane wspólnie i to właśnie dzięki temu w zespole znalazł wielu przyjaciół.

W wiadomości znalazło się również sporo ciepłych słów dla istotnych dla studia person, ale również specjalne podziękowania dla fanów, dzięki którym mógł tworzyć wspaniałe historie.

„Kończę ten rozdział z ciężkim sercem i wdzięcznością za wszystko, co Naughty Dog dla mnie zrobiło, ale jednocześnie otwieram następny z podnieceniem, by kontynuować podróż w procesie twórczym. Nie mam jeszcze nic do powiedzenia, ale z niecierpliwością czekam na ten moment i wkrótce podzielę się z Wami szczegółami.”

Tagi: bruce straley Naughty Dog Sony

Nie przegap