Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.09.2017 21:12
iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, Apple Watch 3, Apple TV 4K, AirPower - nowości Apple
6958V

iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, Apple Watch 3, Apple TV 4K, AirPower - nowości Apple

Właśnie zakończyło się wielkie wydarzenie Apple. Firma zaprezentowała urządzenia, który będą towarzyszyły fanom elektronicznej rozgrywki przez najbliższe miesiące. Poznajcie sprzęt zaprezentowany na Apple Special Event.

Od godziny 19:00 trwała wielka impreza Apple. Amerykańska korporacja zaprezentowała sprzęt, przedstawiła nowości oraz ujawniła plany na najbliższe miesiące. Jeśli nie śledziliście wydarzenia na żywo, to w tym miejscu poznacie wszystkie najważniejsze szczegóły.

Na dobry początek Apple pokazało trzecią generację zegarków Apple Watch. Sprzęt posiada teraz zdecydowanie mocniejszy procesor (70%), dzięki któremu urządzenie może bez przeszkód korzystać z asystentki głosowej Siri. Producenci zdecydowali się również na bezpośrednią integrację z Apple Music (bez telefonu), posiada wbudowany moduł łączności LTE (pozwala odbierać powiadomienia, połączenia i używać map nawet bez telefonu – sprzęt otrzyma „przypisany” numer naszego smartfona). Oczywiście, firma przygotowała nową wersję WatchOS, która pozwoli na dokładniejsze śledzenie aktywności fizycznej użytkowników – bardziej zaawansowane sprawdzanie pulsu, a dzięki Apple Hearth Study urządzenie ma nawet wykryć u użytkownika arytmię serca… Zdaniem Apple ich sprzęt to „najpopularniejsze zegarki na świecie”Apple Watch 3 zadebiutuje 22 września (zamówienia od 15 września) i najtańszą wersję zegarka kupimy za 249 dolarów a najdroższą za 399 dolarów. Nawet edycja z LTE ma działać na baterii "jedną dobę". Szał.

Następnie bez wielkiego zaskoczenia – nowy Apple TV z rozdzielczością 4K i wykorzystaniem HDR. Bez rewolucji, ale oczywiście przedstawiciele korporacji mówią o sprzęcie w samych superlatywach. Firma w tym wypadku napędza urządzenie procesorem Apple A10X, który trafił również do najnowszych iPadów Pro. Dobrym ruchem ze strony Apple jest cena filmów w iTunes – niezależnie czy kupujesz materiał w HD czy 4K zapłacisz jedną kwotę. Nowy Apple TV to również nowe gry – aktualnie zapowiedziano Sky, o którym więcej przeczytacie w tym miejscu. Apple TV 4K został wyceniony na 179 dolarów (32GB) lub 199 dolarów (64GB).

Trzecim sprzętem ujawnionym podczas show jest wyczekiwany przez miliony iPhone 8. Smartfon w obu wersjach otrzyma „plecy” pokryte szkłem i urządzenia kupimy w trzech wersjach kolorystycznych: złoty, szary, srebrny – warto na pewno zaznaczyć, że materiał po obu stronach maszyny to podobno „najbardziej wytrzymałe szkło na świecie”. iPhone 8 otrzyma ekran o przekątnej 4,7 cala, a iPhone 8 Plus został wyposażony w 5,5 calowy ekran.Kolejne różnice pojawiają się w przypadku aparatu – iPhone 8 Plus zostanie wyposażony w 12-megapikselowy aparat, a iPhone 8 Plus otrzyma dwa 12-megapikselowe aparaty. W obu wariantach klienci mogą liczyć na świetną optymalizację obrazu, nowoczesny filtr barw oraz nowy sensor – wszystkie elementy pozwolą klientom uchwycić każdą chwilę. W przypadku „Plusa” druga kamera pozwoli na tworzenie zdjęć z przybliżenia oraz na portretowe fotki. Apple zdecydowało się również na nagrywanie filmów w 4K i 60 fps – to genialna wiadomość dla wszystkich klientów, którzy zamierzają wykorzystywać urządzenie do przykładowo tworzenia relacji z imprez. Producenci zdecydowali się wyposażyć urządzenia w procesor Apple A11 Bionic, który ma zapewnić płynne działanie w każdym możliwym momencie. Smartfony z „jabłuszkiem” na obudowie zostały wyposażone w bezprzewodowe ładowanie. iPhone 8 kupimy za 699 dolarów, a iPhone'a 8 Plus za 799 dolarów  - w obu sytuacjach mówimy o tańszych wersjach (64GB). Zamówienia przedpremierowe od 15 września, a sprzęt trafi do Was 22 września. Klienci mogą zdecydować się jeszcze na opcje 256GB. 

A po magicznym "one more thing" pojawił się iPhone X (iPhone 10)! W tym wypadku klienci otrzymają sprzęt z wyświetlaczem nazwanym Super Retina, który wykorzystuje technologię OLED i pokrywa niemal cały front urządzenia. Rozdzielczość na poziomie 2436x1125 px przy gęstości pikseli 458 PPI. Nie będzie raczej dla nikogo zaskoczeniem, że "X" wykorzystuje HDR (Dolby Vision, HDR10), 3D Touch, a odblokujemy go za dotknięciem ekranu (potwierdziły się plotki o braku przyciska) – zainteresowani będą musieli przyzwyczaić się do nowych gestów, dzięki którym dla przykładu skorzystamy z zamknięcia aplikacji. Kolejną z potwierdzonych plotek jest Face ID, które pozwoli odblokować telefon – rozpoznawanie twarzy zostało przez Apple dopracowane i podobno nie oszukamy kamer za pomocą zdjęcia… Nie jestem fanem tej propozycji, ale może faktycznie Amerykanie zaprezentują nową jakość? W tym wypadku telefon rozpozna nasza buźkę nawet, gdy zmienimy fryzurę, zapuścimy brodę, czy też założymy nowe okulary. Firma stworzyła również specjalną funkcję, dzięki której nasza twarz stworzy emotę – opcja dostępna wyłącznie na iPhone’ie X. Smartfon otrzyma podwójny 12-megapikselowy aparat z szybszym i większym sensorem, nowe kolory filtrów, głębsze piksele, poprawioną stabilizacją i lepszymi zdjęciami przy gorszym świetle. Urządzenie będzie zasilane przez układ A11 Bionic, a iPhone X wytrzyma na jednym ładowaniu dłużej o 2 godziny o iPhona 7 – producent pozwoli na wykorzystanie bezprzewodowych ładowarek Qi. iPhone X kupimy za 999 dolarów (podstawowa wersja) – zamówienia przedpremierowe od 27 października, a premiera 3 listopada.

A właśnie wspominając o ładowaniu. AirPower to nowa ładowarka stworzona przez Apple, która pozwoli ładować iPhony, Apple Watche i AirPodsy. Premiera odbędzie się na początku przyszłego roku.

W skrócie:

 • Apple Watch 3: 70% mocniejszy procesor, wykorzystanie LTE (dzwonienie i odbieranie rozmów bez telefonu), nowa wersja WatchOS. Premiera 22 września (od 15 preordery), cena od 249 do 399 dolarów.
 • Apple TV: 4K, HDR, jedna cena dla filmów w iTunes, procesor Apple A10X (ten z iPadów Pro). Cena od 179 do 199 dolarów.
 • iPhone 8: cały pokryty szkłem ("najbardziej wytrzymałe szkło na świecie"), wyświetlacz 4,7 cala, procesor Apple A11 Bionic, 12-megapikselowy aparat, nagrywanie filmów w 4K i 60 fps. Cena od 699 dolarów, premiera 22 września (od 15 września preorder).
 • iPhone 8 Plus: cały pokryty szkłem ("najbardziej wytrzymałe szkło na świecie"), wyświetlacz 5,5 cala, procesor Apple A11 Bionic, 12-megapikselowy aparat, nagrywanie filmów w 4K i 60 fps. Cena od 799 dolarów, premiera 22 września (od 15 września preorder).
 • iPhone X (iPhone 10): cały pokryty szkłem ("najbardziej wytrzymałe szkło na świecie"), bez ramek i przycisku, wyświetlacz Super Retina (OLED 2436x1125 px, 458 PPI, 5,8 cala), HDR (Dolby Vision, HDR10), 3D Touch, nowe gesty do odblokowania, procesor Apple A11 Bionic, Face ID pozwoli odblokować telefon (nowoczesne rozwiązanie). Cena od 999 dolarów, premiera 3 listopada (27 październik preorder).
 • AirPower: podkładka do ładowania bezprzewodowego (technologia Qi). Pozwoli ładować iPhony, Apple Watche  i AirPodsy. Premiera na początku przyszłego roku.

Polskie ceny:

 • iPhone X: 4979 zł - 5729 zł
 • iPhone 8: od 3479 zł
 • iPhone 8 Plus: od 3979 zł
 • iPhone 7: od 2729 zł
 • iPhone 7 Plus: od 3319 zł

Tagi: apple ipad iphone

Nie przegap