Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.09.2017 15:48
PewDiePie przeprasza za rasistowski tekst. „Jestem po prostu idiotą”
2928V

PewDiePie przeprasza za rasistowski tekst. „Jestem po prostu idiotą”

Nie musieliśmy długo czekać na oficjalny komentarz PewDiePie do sytuacji z weekendu. Szwed postanowił oficjalnie przeprosić swoich widzów, których uraził rasistowski komentarz podczas ostatniej audycji.

Jedną z najgorętszych informacji ostatnich dni jest wpadka PewDiePie, który podczas audycji live-stream użył w kierunku innego gracza obraźliwego stwierdzenia „czarnuch”. Słowo wywołało burzę, więc Felix Kjellberg postanowił oficjalnie przeprosić.

PewDiePie z kolejną rasistowską wpadką. Twórca gier chce blokować najpopularniejszego YouTubera

PewDiePie nie ma w 2017 roku dobrej passy. W lutym przez tekst „Śmierć wszystkim Żydom” naraził się reklamodawcom i współpracę z YouTuberem postanowił zerwać Disney. Możemy śmiało przypuszczać, że podobny problem wywołało słowo z weekendu, bo Szwed opublikował poniższą wiadomość.

Typowa śpiewka? Mężczyzna mówi, że nigdy nie powinien wypowiedzieć takich słów, nazywa siebie idiotą, nie potrafi znaleźć jakiejkolwiek wymówki. PewDiePie doskonale zdaje sobie sprawę, że mając taką pozycję powinien zachowywać się lepiej, być lepszym człowiekiem, więc postanowił przeprosić wszystkich swoich widzów.

Czy ta sytuacja cokolwiek zmieni? Wątpię. Warto tutaj na pewno wspomnieć, że od niedzieli jego kanał zasubskrybowało kolejne prawie 13 tysięcy graczy i choć można dostrzec mniejszą aktywność w poniedziałek (gdy afera wybuchła – zaledwie 1831 nowych subów), to i tak w przeciągu ostatnich 30 dni ponad 375 tysięcy ludzi kliknęło w czerwony przycisk. W tym czasie jego filmy wyświetlono ponad 166 milionów razy, a ta liczba mogła wygenerować nawet 665 tysięcy dolarów.  

Tagi: live-stream pewdiepie przeprosiny youtube

Nie przegap