Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.09.2017 20:30
Bohater Outcast - Second Contact
1264V

Outcast - Second Contact. Pierwszy gameplay prezentuje nadciągający remake

Studio Appeal coraz to śmielej prezentuje odpicowaną wersję Outcast. Twórcy po serii materiałów ukazujących ulepszenia, zdecydowali się ujawnić dłuższy gameplay, który jednocześnie przedstawia zamysł projektu.

Deweloperzy chętnie odgrzewają najróżniejsze mięsko, więc nie dziwi mnie specjalnie, że nawet Outcast otrzyma stosowny remake. Zespół zdecydował się na znaczące odświeżenie oprawy oraz dostosowanie rozgrywki do współczesnych oczekiwań graczy.

Zwiastun Outcast - Second Contact

W Outcast - Second Contact wcielamy się w Cuttera Slade’a, wysłannika Ziemian, który trafia na tajemniczą planetę. Wcześniej nasza rasa chcąc udowodnić istnienie innych istnień we wszechświecie, wysłała sondę badawczą, która trafiła właśnie na Adelpha i została tam zniszczona. To wydarzenie stworzyło czarną dziurę, przez którą Ziemia znalazła się w niebezpieczeństwie, więc protagonista musi wyruszyć w podróż i uratować naszą planetę.

Tytuł to pod wieloma względami typowa piaskownica, w której gracz podróżuje za pomocą portali po dużych obszarach, wykonuje zadania, rozmawia z mieszkańcami i oczywiście stara się pomóc z rozwiązaniem wielkiego problemu.

Studio tworząc remake wykorzystało autorską technologię, dzięki której grafika w Outcast - Second Contact została w zasadzie odświeżona od podstaw. Postacie, miejsca, tekstury, przedmioty, fauna – wszystkie elementy zostały przygotowane na nowo i dzięki temu tytuł prezentuje przyjemną dla oka oprawę. Z gry znikną również błędy, zostaną usprawnione niektóre zadania, a w dodatku deweloperzy przebudowali interfejs.

Nadal nie poznaliśmy ostatecznej daty premiery Outcast - Second Contact, ale możemy oczekiwać przygody na początku 2018 roku.

Materiał: Outcast - Second Contact Gameplay Series #1 - Exploration

Źródło: YouTube.com

Tagi: Appeal big ben group gameplay Outcast - Second Contact