Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.09.2017 13:30
Ancestors Legacy wiking
1072V

Ancestors Legacy. Gameplay prezentuje fantastyczną walkę wikingów - znamy mocne konkrety o grze

Destructive Creations zdecydowało się zaprezentować bardzo gorące szczegóły ze swojej nadciągającej strategii. Tytuł zmienił nazwę na Ancestors Legacy i na dobry początek możecie zapoznać się z długim fragmentem rozgrywki.

Ancestors Legacy to najnowsza produkcja Destructive Creations, czyli ekipy odpowiedzialnej za kontrowersyjne Hatred. Twórcy zmieniają klimat i tym razem serwują zainteresowanym strategię czasu rzeczywistego, która na każdym kolejnym materiale zachwyca.

Ancestors. Gameplay nowej gry autorów Hatred wygląda świetnie!

Studio zdecydowało się na małą zmianę nazwy – z Ancestors na Ancestors Legacy – i dzisiaj możemy spojrzeć na pierwszy, dłuższy fragment rozgrywki, który w dodatku został upiększony komentarzem jednego z deweloperów.

Misja „Rebuilding Forces” prezentuje rozgrywkę wikingami. Jest to jedna z czterech dostępnych w grze ras, której przedstawiciele pochodzą z Nordyckich Królestw i są wzorowani na prawdziwych wikingach. Mieszkańcy Norwegii, Danii oraz Szwecji charakteryzują się szybką, lekką piechotą i lekką jazdą w postaci zwiadowców, a jednocześnie mogą pochwalić się wyjątkowo skutecznymi zabójcami nazwanymi Berserkerzy. Przedstawiciele tej nacji nie boją się bezpośredniego kontaktu i pełnią rolę agresorów, ale z tego powodu nie posiadają stałych, stanowiących bazy zabudowań – wolą korzystać z prostych siedlisk wzorowanych na militarnych obozach z X-XI wieku, a podczas zmagań korzystają z prostej taktyki: zaskoczenie-atak-odwrót.

W Ancestors Legacy otrzymamy możliwość przejęcia kontroli nad armią i naszym zadaniem będzie szturmowanie średniowiecznej Europy. W grze znajdą się cztery rasy: Wikingowie, Anglosasi, Germanie i Słowianie, a każda z nich charakteryzuje się innymi jednostkami, budynkami oraz prezentują inne style rozgrywki. Twórcy obiecują liczne nawiązania do średniowiecznych realiów i wierność historii. Standardowo jak w każdej strategii czasu rzeczywistego będziemy zbierać surowce, budować bazy i zbierać armię, by następnie walczyć w wielkich bitwach.

Tak prezentują się główne cechy tytułu:

  • Cztery grywalne nacje. Rozbudowana kampania dla pojedynczego gracza, nawiązująca do historycznych wydarzeń i postaci.
  • Zwycięstwo lub porażka. Intensywne bitwy w trybie wieloosobowym, rozgrywające się w okrutnych, krwawych czasach średniowiecza.
  • Liczy się spryt. Zaawansowane opcje taktyczne, łączące wykorzystanie terenu, doświadczenie i morale.
  • Filmowa kamera bitewna. Pozwól wrzucić się w sam środek brutalnej akcji.
  • Niesamowita oprawa wizualna. Ancestors Legacy działa na silniku Unreal Engine 4, posiadając ponad 1,6 tysiąca animacji w grze.
  • Nie tylko wojna. Zarządzaj surowcami z głową i poświęć czas na budowanie wiosek.

Ancestors Legacy zadebiutuje w drugiej połowie 2018 roku na Xboksach One i komputerach osobistych.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Ancestors Legacy Destructive Creations gameplay

Nie przegap