Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.09.2017 18:36
Code Vein. Gameplay pokazuje „Dark Souls z wampirami”
712V

Code Vein. Gameplay pokazuje „Dark Souls z wampirami”

From Software wciąż nie zaprezentowało swoich tajnych projektów, więc miłośnicy Dark Souls są zmuszeni do szukania alternatyw. Aktualnie najciekawszą wydaje się propozycja studia Shift, ponieważ Code Vein na kolejnym materiale wygląda dobrze.

Bandai Namco bezpośrednio nawiązało do Dark Souls w kampanii marketingowej Code Vein, więc nikogo nie powinny dziwić porównania do produkcji From Software. Gra może jednak okazać się czymś więcej niż zwykłym klonem.

Brutalna rozgrywka z Code Vein

Redakcja IGN dorwała się do fragmentu rozgrywki i pierwsze wrażenia są bardzo dobre. Heros porusza się z gracją, potrafi unikać szybkich ciosów przeciwników, a jednocześnie zainteresowany bez problemu może zaatakować oponentów. Nie bójcie się o najmniejsze spoilery, ponieważ prezentacja odbywa się na specjalnie spreparowanym wycinku, który jest pozbawiony fabularnych smaczków.

Na materiale zobaczycie dwóch protagonistów – Louis to postać sterowana przez sztuczna inteligencję, lecz gracze nie muszą korzystać z pomocy SI. Tytuł pozwala poznać całą opowieść w pojedynkę lub w zespole.

Code Vein korzysta garściami z podgatunku wykreowanego przez From Software i twórcy nie zawodzą wykorzystując znane elementy, a jednocześnie ubarwiając je o swoje mechaniki. Nad przygodą pracują Keita Iizuka (producent), Hiroshi Yoshimura (reżyser), a szefem zespołu został Yusuke Tomizawa. Gra trafi na półki sklepowe w 2018 roku.

Źródło: YouTube.com

Tagi: Bandai Namco Code Vein gameplay Shift