Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.09.2017 17:48
Playerunknown's Battlegrounds z ogromnym wynikiem. Twórcy dziękują za wsparcie
994V

Playerunknown's Battlegrounds z ogromnym wynikiem. Twórcy dziękują za wsparcie

Produkcja studia Bluehole wciąż oficjalnie nie zadebiutowała, ale mimo to Playerunknown's Battlegrounds może pochwalić się rezultatem, o którym niektóre gry AAA mogą tylko pomarzyć.

Playerunknown's Battlegrounds wciąż znajduje się w programie Wczesnego Dostępu na Steam. Autorzy dopracowują i rozbudowują grę, jednak aktualnie nie poznaliśmy ostatecznej daty premiery. Studio jednocześnie przygotowuje edycje na Xboksa One.

Zwiastun wersji na Xboksa One

Gra jednak już teraz cieszy się fantastycznym zainteresowaniem. Twórcy potwierdzili właśnie sprzedaż 10 milionów egzemplarzy – ten rezultat jest dla wielu deweloperów nieosiągalny nawet wiele lat po hucznej premierze.

Ciekawostką jest również fakt, że Playerunknown's Battlegrounds wciąż cieszy się świetnym zainteresowaniem – pod koniec ubiegłego miesiąca zespół odpowiedzialny za strzelankę świętował łączną liczbę ponad 877 tysięcy graczy na serwerach. Wynik ten sprawił, że gra pokonała takie tuzy jak DotA 2 i Counter-Strike: Global Offensive w liczbie jednocześnie aktywnych graczy.

Playerunknown's Battlegrounds wskoczył na Steam w marcu, a autorzy wciąż pracują nad wielką premierą na Xboksa One. Przedstawiciele Microsoft na PAX West 2017 wspominali, że gra wskoczy na konsolę „najszybciej jak to tylko możliwe”.

Źródło: YouTube.com

Tagi: PlayerUnknown's Battlegrounds rekord wyniki sprzedaży

Nie przegap