Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.09.2017 19:32
Fight of Gods to bijatyka, w której Jezus walczy z Buddą
2064V

Fight of Gods to bijatyka, w której Jezus walczy z Buddą

W ostatnich miesiącach nie brakowało wyjątkowych bijatyk, ale bez wątpienia Fight of Gods nie może rywalizować z Tekken 7 oraz Injustice 2. Twórcy doskonale o tym widzą i zamiast wyjątkowej oprawy, czy też świetnej mechaniki, zdecydowali się na kontrowersyjny wybór „wojowników”.

Fight of Gods to bijatyka 2D przygotowana przez tajwańskie studio Digital Crafter, a wydana przez PQube. W produkcji gracze wcielają się w dość nietypowe postacie – między innymi Jezusa, Buddę, Zeusa, Odyna, czy też Mojżesza.

Na Steam nie trudno znaleźć dziwne gry, a od czasu do czasu deweloperzy starają się zaciekawić użytkowników sięgając po kontrowersyjną tematykę. Przedstawiciele Digital Crafter wpadli nawet na nietypowy pomysł, jednak nie jest raczej zaskoczeniem, że niektórym graczom może nie spodobać się akurat taki wybór bohaterów.

W dodatku tytuł nie wyróżnia się wybitną oprawą, a podobno sam system walki jest również płytki. Studio chwali się rywalizacją Jezusa z Buddą, czy też super-atakiem Mojżesza (co on tutaj robi?), który rywalizuje z rywalami za pomocą 10 Przekazań, ale w zasadzie Fight of Gods nie wnosi nic wielkiego do gatunku.

W informacji prasowej pojawia się dość wymowne pytanie – kto zwycięży w ostatecznej walce bogów? Choć trzeba mieć świadomość, że pozycja będzie wciąż rozwijana i do zestawu postaci może trafić między innymi Posejdon, Loki, Quetzalcoatl, Cthulu, czy też koreański Jezus.


Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2017-09-04-jesus-beats-up-buddha-in-awful-looking-fighting-game-fight-of-gods

Tagi: fight of gods gameplay Steam zwiastun

Nie przegap