Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.09.2017 19:34
Xbox One już można obłuskiwać za pomocą myszki. Aktualnie dla wybranych
2964V

Xbox One już można obsługiwać za pomocą myszki. Aktualnie dla wybranych

Microsoft już w ubiegłym roku zapowiedział pełną integrację Xboksa One z klawiaturami oraz myszkami i wiele na to wskazuje, że wkrótce gracze będą mogli skorzystać z dodatkowych urządzeń podczas rozgrywki. Już teraz pierwsi gracze testują zmagania za pomocą „gryzoni”.

Amerykanie od wielu miesięcy integrują swoją platformę z komputerami osobistymi, a kolejnym krokiem w tym temacie będzie współpraca konsoli z myszkami oraz klawiaturami. Microsoft nadal pracuje nad pełną integracją, ale już teraz można bez problemu korzystać z nowego sprzętu na Xboksie One.

Xbox i Samsung łączą siły, by wspólnie zapewnić lepsze doświadczenie na Xbox One X

Na wstępie na pewno warto zaznaczyć, że ta propozycja jest aktualnie dostępna dla wybranych. Członkowie Xbox Insider mogą sprawdzać specjalną wersję Minecraft Beta i właśnie w tym tytule można korzystać z myszki.

Redaktor WindowsCentral podłączył do konsoli myszkę Razer Hex za pomocą USB i chociaż opóźnienie nie pozwala jeszcze na rozgrywkę w strzelanki, to jednak pierwsze kroki w tym temacie zostały już podjęte.

Szczegóły wciąż należy dopracować (między innymi rozmiar kursora), ale wkrótce powinniśmy w tym temacie otrzymać konkretne szczegóły – wstępne testy zobaczycie na poniższym materiale.

Microsoft jednocześnie zaznacza, że nie zamierza wprowadzać obsługi myszy w każdym miejscu i każdym tytule. Propozycja będzie dostępna w ograniczonej liczbie produkcji, w których to deweloperzy również zezwolą na takie zmagania – korporacja z Redmond nie pozwoli na zmagania pady vs. myszki.

Dobrym przykładem tych słów będzie właśnie Minecraft, w którym otrzymamy możliwość zablokowania myszek, a podczas rozgrywki wybierzemy serwery z dwóch list: tylko kontrolery, tylko myszki i klawiatury.

Źródło: Xbox One już można obłuskiwać za pomocą myszki. Aktualnie dla wybranych

Tagi: Microsoft myszka PC xbox one

Nie przegap