Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 21.08.2017 14:11
HTC Vive wreszcie znacząco tanieje!
1202V

HTC Vive wreszcie znacząco tanieje!

Cena HTC Vive jest zaporowa chyba dla wszystkich oprócz Billa Gatesa i szejków. Na szczęście producent rzeczonych gogli VR zdecydował się w końcu na znaczącą obniżkę.

Ceny HTC Vive spadają aż o 200 euro. To bardzo duże cięcie, ale trzeba pamiętać z jakiego poziomu schodzimy. Sprzęt kosztował jeszcze wczoraj 899 euro, a aktualnie - po ogłoszeniu wydanym na gamescom 2017 - jego nowa cena to "tylko" 699 euro.

Final Fantasy XV na PC i w rozdzielczości 8K

Jeśli porównać ceny z konkurencyjnym Oculus Rift (w zestawie z kontrolerami Touch), to okazuje się, że gogle VR Facebooka są tańsze o 250 euro, co stanowi nie lada różnicę.

HTC ma nadzieję, że manewr ogłoszony na gamescom 2017 znacznie przyspieszy sprzedaż gogli Vive. Tu warto przypomnieć, że firma mozę mieć niedługo ułatwioną sytuację na rynku, bo Zenimax robi wszystko, by zablokować sprzedaż gogli Oculus Rift (ze względu na rzekomą kradzież technologii, w której pomagał ponoć John Carmack).

Na pewno goglom VR nie pomagają szalejące ceny m.in. high-endowych kart graficznych z rynku PC. Zamiast obserwować w ostatnich kilkunastu miesiącach obniżki na tym rynku, mamy raczej do czynienia z wzrostami cen lub ich stagnacją.

Źródło: HTC

Tagi: ceny gogle vr HTC Vive humor oculus rift pc