Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.08.2017 09:16
SNES Classic Mini. Nintendo zapewnia, że starczy towaru. Niedługo startują pre-ordery
1144V

SNES Classic Mini. Nintendo zapewnia, że starczy towaru. Niedługo startują pre-ordery

Zakup NES Classic graniczył dla wielu graczy z cudem ze względu na niewielką ilość towaru, która trafiła do sklepów. Wiele wskazuje na to, że podobnie może być ze SNES Classic Mini.

Wiele sklepów zaznacza, że będzie realizować tylko ograniczoną ilość zamówień przedpremierowych na SNES Classic Mini albo w ogóle zrezygnowało z przyjmowania pre-orderów do czasu aż nie otrzyma dokładnych informacji o dostępności konsol. Nintendo w końcu zdecydowało się zabrać na ten temat głos, stwierdzając w komunikacie prasowym, że pre-ordery na SNES Classic Mini wystartują "w ostatnich dniach sierpnia".

Nintendo zapewniło przy okazji z komunikacie, że przygotowywana jest "dużą ilość dodatkowych systemów, które zostaną rozesłane do sklepów". Nie tylko na premierę SNES Classic Mini, ale również w dalszych miesiącach, "by zapewnić równowagę dostaw w roku kalendarzowym".

Cóż, pozostaje mieć nadzieję, że Nintendo faktycznie uruchomiło wszystkie dodatkową linię produkcyjną i tworzy miliony SNES Classic Mini. Sytuacja z NES Classic nie była przecież wesoła dla wielu graczy bezowocnie poszukujących tego "białego kruka". Kto nie zdążył zamówić swojej konsolki w sklepie był najczęściej skazany na znacznie zawyżone ceny sprzętu, oferowanego na aukcjach internetowych.

SNES Classic Mini trafi na rynek 29 września i będzie dostępny w sprzedaży tylko przez kilka miesięcy (prawdopodobnie do końca 2017 roku). Pojawiły się już plotki o tym, że Nintendo może iść za ciosem i za jakiś czas wprowadzić na rynek Nintendo 64 Mini, ale to póki co tylko spekulacje.

Tagi: Nintendo retro Sklepy snes snes classic mini

Nie przegap